اعتیاد اینترنتی به اختلال روانی منجر می‌شود

۱۳۹۱/۰۷/۱۲ - ۱۲:۳۹ - کد خبر: 57636

سلامت نیوز : تحقیقات جدید محققان نشان داد که کودکانی که بیش از حد از اینترنت استفاده می کنند به اختلالات روانی مبتلا خواهند شد.

اگر کودک شما به چک کردن ایمیل ها پس از هر 15 دقیقه عادت دارد زمان آن است که شما نیز احساس خطر کنید.بنا به گفته روانشناسان، اعتیاد به بازی‌های ویدئویی و اینترنت درست مانند هر اعتیاد دیگر است.نتایج این تحقیقات در روزنامه استرالیایی "سیدنی مورنینگ هرالد" منتشر شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ مصرف بیش از حد از هر چیز باعث معتاد شدن فرد می شود. برای کودکان و والدین آنها حائز اهمیت است که تهدید خطر گذراندن ساعت های طولانی با اینترنت را درک کنند.محققان در تحقیقات خود دریافتند که کودکان 24 ساعت روز خود را صرف گذراندن با اینترنت می‌کنند. این در حالی است که استفاده بیش از حد از اینترنت می‌تواند به اختلال نادر روانی به نام`"اختلال استفاده از اینترنت" منجر شود.

پس از گذشت زمان، والدین از به این موضوع پی می‌برند که زمانی که آی‌پد و لپ تاپ‌ها را از کودک خود می‌گیرند آنها زودرنج و تحریک‌پذیر می شوند.برای پی بردن به اینکه اعتیاد به اینترنت می‌تواند بر ذهن جوانها اثر سوئی بگذارد باید تحقیقات بیشتری انجام داد و لازم است تا هشدارها را جدی گرفته شود.علاوه بر این، والدین در مورد استفاده از اینترنت باید با کودکان خود گفت وگو کنند و کودکان نیازمند آگاهی درمورد اثرات مضر استفاده بیش از حد اینترنت بر سلامت خود هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.73517s, 18q