بکارگیری بسیج و هلال احمر برای تشخیص هویت اجساد در حوادث

۱۳۹۱/۰۷/۱۲ - ۱۴:۱۱ - کد خبر: 57658
سلامت نیوز :رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی کشور گفت: بسیج، هلال احمر و سایر پلیس ها آموزش های لازم تشخیص هویت را فرا می گیرند تا در مواقع بحران ها و حوادث به کمک پلیس بیایند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ سرهنگ دکتر رحیم فخرز در حاشیه مراسم آغاز به کار تیم های تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون 500 تیم تشخیص هویت در کشور تشکیل شده است و تیم های ویژه با توجه به حساسیت پایتخت و امکان وقوع زلزله در تهران تشکیل شده است. البته با توجه به حجم گسترده وقوع حادثه احتمالی در پایتخت سازمان مدیریت بحران نیز باید در این زمینه به ما کمک کند.

وی با اعلام اینکه آموزش های لازم برای تشخیص هویت به سایر پلیس ها از جمله پلیس پیشگیری، یگان امداد، بسیج و هلال احمر داده شده است افزود: با توجه به حجم گسترده وقوع حوادث طبیعی در کشور سعی کردیم بسیج، هلال احمر و برخی از پلیس های تخصصی را نیز آموزش داده و به تجهیزات تشخیص هویت مجهز کنیم چرا که این افراد درهنگام وقوع حوادث می توانند به کمک پلیس بیایند.

به گفته رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی کشور، هم اکنون به ازای هر پایگاه تشخیص هویت یک آزمایشگاه سیار تشخیص هویت ( VDI) داریم. کار این تیم ها نمونه برداری از اجساد، اثربرداری از محیط و مستند سازی حوادث است.فخرز با اعلام اینکه 12 کارشناس ویژه تشخیص هویت داریم، افزود: سعی داریم با آموزش تیم ها و نیروها کار تشخیص هویت را ارتقا دهیم.هم اکنون در حال تربیت نیروهای جدید برای مرکز تشخیص هویت هستیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89276s, 18q