با افسردگی بعد از شکست عشقی چه کنیم؟

۱۳۹۱/۰۷/۱۴ - ۰۹:۳۱ - کد خبر: 57684
سلامت نیوز: در مواجهه با مشکلات، شکست‌های عاطفی، احساس به بازی گرفته شدن و...  باید مورد توجه قرار گیرد و به جای این‌که روی «خود‌تخریبی» کار شود و فرد دست به «خودمحکوم سازی» بزند، به این فکر کند که در کدام مرحله‌ی انتخابش خطا داشته، در چه مراحلی عمل صحیح را انتخاب نکرده است.  به عنوان مثال، اگر کسی به قصد ازدواج با شما دوست بوده و همزمان با فرد دیگری هم رابطه داشته و با او ازدواج کرده است، این نباید برای‌تان حس پوچی به دنبال بیاورد. بلکه باید شیوه‌ی انتخاب خود را تغییر دهید.    

رابطه‌ای که با آمدن فرد دیگری از هم می‌پاشد، بر پایه‌های محکمی استوار نیست و همان بهتر که این رابطه از بین برود تا این‌که با فردی تشکیل خانواده بدهید، که در زندگی ثبات ندارد، حتا بچه‌دار شوید و آن زمان شاهد اتفاقات این‌چنینی باشید و متعاقب آن حس پشیمانی به شما دست دهد. اتفاقاتی نظیر این مورد و سایر شکست‌های عاطفی در زندگی، الزاما نباید بد تلقی شود. این‌ها را باید اتفاقاتی دانست که در موقع مناسب می‌تواند به ما کمک کند و باعث شود فرد در شیوه‌ی انتخاب خود، تجدید نظر کند و در انتخاب‌های بعدی، خطایی را که مرتکب شده بود، تکرار نکند.

نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که بسیار طبیعی است اگر پس از شکست عاطفی، فرد غمگین شود و اگر این احساس در فرد ایجاد نشود باید هم به لحاظ عقلانی و هم به لحاظ احساسی به او شک کرد! اما اگر فرد در بروز احساسات خود با مشکل مواجه شد باید به او کمک کرد. پیشنهاد می‌شود برای کاهش فشار لحظه‌ای ناشی از این شکست‌ها به مشاور مراجعه شود تا با جلساتی نظیر کنترل خشم و اصلاح ساختار انتخابی، به او کمک بیشتری شود.

مهم است بدانیم، شکست عشقی الزاماً بد نیست. به خصوص اگر فرد در انتخاب‌های خود تجدید نظر کند و از خطاهایش درس بگیرد و دوباره آن خطاها را تکرار نکند.
منبع: سپیده دانایی

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
نسیم
مشکل من اینکه طرف مقابل نه خیانت کرده نه با احساساتم بازی کرده فقط خانوادش یکی دیگه رو بخاطر سنخیت با مذهبشون درنظرداشتن ولی کارمن شده گریه شبو روز از جلو چشام نمیره چکار کنم راهنماییم کنین لطفا
roga
من هم با نظر اقا مجید موافقم لطفا بیشتر توضیح بدید وقتی با زیچاه ی دست کسی شدیمو ولی باز با این حال دوسش داریم باید چیکار کنیم؟
majidi
مطالبتون اصلا تسکین دهنده درد یک "فرد آسیب دیده" بعد از جدایی عاطفی نیست . هیچ راه حلی پیشنهاد نشده فقط گفتید بره پیش مشاور .
امیرعلی
همه ی عشقها الکین ..مثل من خودتونو بد بخت نکید ..
زندگیمو بخاطر عشق گذاشتم.مشکلمم این بود که همه رو مثل خودم میدیدم.
صدیقه
سلام اقاامیر من شما رو درک میکنم مثل شما فکر میکردم همه مانند من هستن وبهم خیانت نمیکنن اما بد جور خیانت دیدم
5.36497s, 22q