در پی بدهی 1500 میلیاردی بیمه ها به مراکز درمانی:

160 میلیارد تومان به زودی به بیمارستان ها و مراکز درمانی می رسد

۱۳۹۱/۰۷/۱۵ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 57822
سلامت نیوز: با توجه به این که بیمه ها 1500 میلیارد به مراکز درمانی و داروخانه ها بدهکار بودند ، ترتیبی اتخاذ شده که به زودی 160 میلیارد تومان به مراکز درمانی برسد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ طبق قانون برنامه پنجم توسعه بیمه سلامت ایرانیان باید تشکیل می شد که این سازمان از تاریخ 15 شهریور ماه کار خود را آغاز کرد، اسم این سازمان قبلاً سازمان بیمه خدمات درمانی بود.

عمادی معاون وزیر رفاه و سرپرست سازمان بیمه سلامت گفت:  تغییراتی که در زمینه بیمه سلامت گرفته منحصر به اسم و عنوان نیست این سازمان قبلاً سازمان بیمه خدمات درمانی بوده و فقط به بحث درمان و بیمه های سلامت حرکت می کنیم یعنی سلامت نگری و سلامت محوری اصول اساسی این سازمان است.

 بیمه تکمیلی در بیمه های سلامت قرار می گیرد

بنابر این گزارش با تشکیل سازمان بیمه سلامت ایران همه سازمان های بیمه ای یک سازمان می شوند یعنی همه ایرانی ها یک بیمه ثابت دارند .

عمادی در ادامه افزود: این تعداد و هم پوشانی ها باعث شده که نتوانیم یک خدمات یکنواخت و متمرکزی را در نظام سلامت کشور ارائه کنیم البته سازمان بیمه سلامت نیامده که کسی را از میدان به در کند آمدیم در کنار هم باشیم و در اساسنامه هم پیش بینی شده که بیمه های تکمیلی هم در بیمه سلامت قرار گیرد.

 174 قلم از داروهای صعب العلاج تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

سرپرست سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: یکی از مشکلات ما کمبود بودجه است البته 160 میلیارد تومان اختصاص داده شده که طرح توزیع آن را داریم همچنین از 202 قلم داروی بیماران صعب العلاج 174 قلم از داروها را تحت پوشش بیمه ای آوردیم و به داروخانه ها نیز ابلاغ کردیم.
وی در پاسخ به این سوال که چرا متن ابلاغیه در داروخانه ها هنوز نیامده گفت: فکر کنم متن آن به داروخانه ها رسیده اما پیگیری می کنیم البته ابلاغ آن را 10 روز پیش دادیم./ع2

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.90248s, 19q