فراخوان مقامات سازمان ملل برای ایجاد فضای حمایتی از معلمان

۱۳۹۱/۰۷/۱۶ - ۱۳:۳۲ - کد خبر: 57866
سلامت نیوز: روسای یونسکو، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، ، برنامه عمران ملل متحد ، سازمان بین المللی کار و سازمان  بین المللی آموزش در پیامی مشترک  به مناسبت روز جهانی معلم  5  اکتبر 2012 برابر با 14 مهر ماه1391 خواستار ایجاد فضای حمایتی از معلمان، فراهم ساختن آموزش مناسب برای آنان و پاسداری از حقوق معلمان شدند.

به گزارش سلامت نیوز، متن کامل این پیام به شرح زیر است:

در روز جهانی معلم امسال، حمایت خود را از معلمان اعلام می کنیم. معلمان اساس مدارس مطلوب و مدارس مطلوب ارکان جوامع سالم و مردم سالار اند.معلمان عاملان اصلی تحقق اهداف آموزش برای همه هستند .برای تحقق اهداف آموزش ابتدایی در سطح جهان تا سال 2015 ، طبق برآورد های انجام شده، 1 میلیون 700 هزار پست دیگر برای معلمان مورد نیاز است. هنگامی که معلمان جدیدی را استخدام می کنیم، همچنان باید بهبود کیفی تدریس و یادگیری را تداوم بخشیم. دولت ها باید بر اساس قابلیت های مناسب، فرصت دسترسی به آموزش و پیشرفت مداوم حرفه ای برای معلمان  فراهم آورند.

جذب معلمان مختلف و متعهد، نیازمند فراهم کردن شرایطی است که در آن به آزادی عمل و برابری شغلی آنان ارزش نهاده شود. معلمان نیازمند آنند که در انجام مسئولیت های خود نسبت به دانش آموزان، مورد حمایت قرار گیرند. صدای معلمان باید توسط مسئولین مدارس، نظام های آموزشی، و مقامات دولتی شنیده شود. دستمزد معلمان باید عادلانه و منصفانه تعیین شود و پاداش به آنان نیز باید متناسب با اهمیت شغلی، قابلیت ها و مسئولیت های فردی معلمان در نظر گرفته شود.معلمان نیز به نوبه خود، باید پاسخگوی دانش آموزان و جوامع خویش باشند.  حرفه معلمی تشویق می شود تا آیین نامه رفتاری برای معلمان مبتنی بر معیارهای عالی اخلاقی و حرفه ای به سمت هدف تدریس موثر و برابر برای همه دانش آموزان را طراحی و اجرا  نماید. روز جهانی معلم فرصتی است برای قدر دانی از زنان و مردانی که به ما الهام می بخشند، پرورشمان می دهند و ما را به چالش می طلبند.

در این روز، ما خواستار ایجاد فضای حمایتی از معلمان، فراهم ساختن آموزش مناسب برای آنان و پاسداری از حقوق معلمان هستیم.  برای بهبود  کیفیت یادگیری برای همه، ما باید به  دور تسلسل وضعیت حرفه ای   معلمان، که رو به سرازیری است، پایان دهیم. جهان از معلمان توقع بسیار دارد آنها نیز به نوبه خود، حق  دارند که به همان اندازه از ما توقع داشته باشند. روز جهانی معلمان امسال فرصتی است تا از تمامی معلمان حمایت کنیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1999s, 18q