میوه‌ای كه بوی بد دهان را برطرف می‌كند

۱۳۹۱/۰۷/۱۶ - ۱۴:۲۱ - کد خبر: 57896
سلامت نیوز: میوه انجیر از ویتامین‌های A,B,C سرشار است. خداوند در سوره تین به آن قسم یاد می‌كند. در تورات نیز از انجیر به نیكویی یاد شده و بوداییان آن را میوه‌ای مقدس به شمار می‌آوردند و معتقدند كه بودا در زیر درخت انجیر به معرفت الهی دست یافت.

احادیثی درباره فواید انجیر نقل شده است كه بخشی از آن‌ها را در اینجا می‌خوانیم.
در كتاب كافی به نقل از امام رضا(ع) آمده است كه فرمود:"انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد، استخوان‌ها را محكم می‌سازد، موجب رویش مو می‌شود و برای درمان بیماری‌ها با وجود آن نیاز به دارو نیست." سپس فرمود:"انجیر شبیه‌ترین میوه به میوه‌های بهشتی می‌باشد."
امیر مومنان علی (ع) فرمود: خوردن انجیر موجب نرمی مزاج می‌شود و برای بادهای قولنجی مفید است پس، از آن به اندازه بخورید و در خوردن آن افراط نكنید."
در كتاب مكارم به نقل از ابوذر آمده است، روزی برای نبی اكرم(ص) انجیر را هدیه آوردند. آن گرامی به اصحابش فرمود:"بخورید، اگر روزی به شما بگویم كه میوه‌ای از بهشت به زمین آمده است در مورد این میوه چنین خواهم گفت زیرا كه هیچ تفاله‌ای ندارد و برای درمان بواسیر و نقرس مفید است."
امام رضا(ع) می‌فرماید:"انجیر برای درمان قولنج خوب است و از هر میوه‌ای بیشتر به میوه‌های بهشتی شبیه است و گازهای متراكم درونی را برطرف می‌كند."
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی


 
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.20734s, 18q