رئیس مرکز سلامت خانواده و ‌جمعیت وزارت بهداشت:

ثبت روزانه دلیل بستری یا مرگ کودکان در همه بیمارستانهای کشور

۱۳۹۱/۰۷/۱۶ - ۱۵:۰۵ - کد خبر: 57904
سلامت نیوز: رئیس مرکز سلامت خانواده و ‌جمعیت وزارت بهداشت گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در وزارت بهداشت هر کودکی که در بیمارستان بستری می‌شود دلیل بستری یا فوت او در آمار ثبت می‌شود و ما به طور روزانه از آمار مرگ کودکان در کشور آگاه می‌شویم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمداسماعیل مطلق صبح امروز در همایش روز جهانی کودک که در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، دوره کودکی را از جمله دوران‌های تاثیرگذار در رشد و شکل‌گیری شخصیت افراد دانست و افزود: دوران کودکی به‌ویژه سالهای اولیه زندگی حیاتی‌ترین مرحله تکامل شخصیت و پرورش توانایی‌ها و استعدادهای یک انسان است.

وی ادامه داد: از آنجایی که خانواده توانایی تأمین تمام نیازهای کودک را ندارد دولت‌ها موظفند نسبت به تدوین سیاست‌ها و اجرای برنامه‌های لازم برای کمک به خانواده و مراقبان کودکان اقدامات ضروری را انجام بدهند.

به گفته رئیس مرکز سلامت خانواده،‌جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، در نظام جمهوری اسلامی پس از سال 57 برنامه‌ریزی‌های زیادی برای ارتقای سلامت کودکان انجام شد به طوری که در آن زمان آمار مرگ کودکان 145 در هر هزار تولد زنده بود ولی اکنون بر طبق آخرین آمار، مرگ کودکان زیر یک سال به 18 در هزار تولد زنده، مرگ نوزادان به زیر 11 در هزار تولد و مرگ کودکان زیر 5 سال به 20 در هزار تولد رسیده است که این آمار نشان می‌دهد دولت و خانواده توجه ویژه‌ای طی این سالها به سلامت کودک داشته‌اند.

مطلق تصریح کرد: اکنون طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در وزارت بهداشت هر کودکی که در بیمارستان بستری می‌شود دلیل بستری یا فوت او در آمار ثبت می‌شود و ما به طور روزانه از آمار مرگ کودکان در کشور آگاه می‌شویم.

وی اظهار داشت:‌ در همین راستا کمیته‌ای تشکیل می‌شود تا راهکارهای اساسی برای جلوگیری از مرگ‌های بعدی با علت‌های مختلف مشخص شود چرا که همه ما در تلاشیم تا کودکی سالم داشته باشیم و طی آن در بزرگسالی این کودک بتواندسالم زندگی کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.34387s, 19q