در مجلس مطرح شد:

انتقاد رئیس کمیسیون بهداشت از عدم اختصاص ارز برای واردات دارو

۱۳۹۱/۰۷/۱۶ - ۱۵:۴۹ - کد خبر: 57926
سلامت نیوز: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به عدم اختصاص ارز برای داروهای خارجی و آنچه اختصاص میلیاردها دلار برای کالاهای غیر ضروری خواند، انتقاد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر حسینعلی شهریاری در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 68 مبنی بر اصل  حفظ حقوق ملت اظهار داشت:  متاسفانه در زمینه بهداشت و درمان بخصوص تامین داروهای خارجی برای بیماریهای سرطانی و صعب العلاج و همچنین تولید دارو مشکلات بسیار زیادی داریم.

وی افزود: متاسفانه در چند ماه گذشته ارز قابل توجهی در این رابطه اختصاص داده نشده است. این در حالی است که برای چوب بستنی، خرید وسایل بازی و ماشین های خارجی گران قیمت میلیاردها دلار پول خرج شده اما برای دارو وتجهیزات پزشکی داریم به طوری که هزینه های مردم  بالا رفته است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تلاطم بازار موجود، جامعه را دو قطبی کرده است به طوری که در یک طرف قشر پولدار و در طرف دیگر فقرا قرار دارند که حتی کارمندان نیز جزو فقرا شده اند اگر به طور جدی به این وضعیت پرداخته نشود شرایط بسیار ناامید کننده خواهد بود.

شهریاری گفت: رئیس جمهور قول های مختلفی درباره اجرای طرح پزشک خانواده در طول دو سال داده است که پس از دو سال حتی یک ریال پول اختصاص نیافته است. چرا عوام فریبی می کنیم و به مردم دروغ می گوییم.

وی گفت: اگر بیماران سرطانی بمیرند چه کسانی باید جوابگو باشند؟

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: آقای لاریجانی شما بگویید در مقابل تماس های مردم که به ما می گویند که شما به عنوان نماینده ملت نمی توانید مشکلات را رفع کنید ، چه جوابی بدهیم. بگوییم دست روی دست گذاشتیم و هیچ کاری نمی کنیم روز به روز مشکلات مردم بیشتر می شود؟

رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار شهریاری گفت: دارو جزو اقلام اولویت دار برای اختصاص ارز است که باید اجرای آن مورد پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: دارو جزو نیازهای اساسی در نظر گرفته شده که باید مورد توجه بسیار جدی قرار گیرد. مجلس نیز در این رابطه پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.67871s, 18q