رئیس دادگستری یزد:

46 درصد طلاق ها به اعتیاد و مشکلات اقتصادی بر می گردد

۱۳۹۱/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۵ - کد خبر: 58167
46 درصد طلاق ها به اعتیاد و مشکلات اقتصادی بر می گردد
سلامت نیوز : با تفاهم‌نامه‌ای که بین دادگستری و بهزیستی استان منعقد شده، از ماه گذشته پرونده‌های طلاق قبل از مطرح شدن در دادگاه، ابتدا به بهزیستی ارجاع داده می‌شود تا گروه مشاوره تخصصی تلاش‌هایی جهت رفع مشکلات و صلح و سازش انجام دهند.

رئیس دادگستری یزد در مراسم تقدیم حکم ریاست بنیاد صیانت از خانواده در استان به امام جمعه یزد گفت: 40درصد طلاق ها به اعتیاد و مشکلات اقتصادی بر می گردد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ، آیت ا... محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در این مراسم با بیان این که پیشگیری همواره بهتر از درمان است، اظهار نمود: آموزش اولیه جوانان قبل از ازدواج و شرایطی که زوجین باید داشته باشند جهت جلوگیری از طلاق از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی تاكید كرد: جوانان باید انتخاب خود را از روی تفکر و تعقل انجام دهند و تابع احساسات زودگذر خود نباشند.

امام جمعه یزد همچنین با تاكید بر تحکیم بنیاد خانواده، خاطرنشان کرد: خانواده اساس و بنیان جامعه است و تحکیم آن موجب ایجاد جامعه و نسلی سالم و مفید خواهد شد.

غلامحسین حیدری رییس کل دادگستری استان یزد نیز طلاق را یکی از مشکلات دستگاه قضائی و تهدیدکننده بنیان خانواده عنوان کرد و گفت: پرونده‌های مربوط به طلاق هر سال در دستگاه قضائی افزایش دارد به طوری که در شهریورماه امسال 188 فقره پرونده طلاق در دادگستری شهرستان یزد تشکیل شده است.

وی اعتیاد را بیشترین دلیل طلاق‌ها ذکر کرد و تصریح نمود: 25 درصد پرونده‌های طلاق مربوط به اعتیاد، 21 درصد مشکلات اقتصادی و مابقی سایر موارد بوده است.

حیدری عنوان كرد: با تفاهم‌نامه‌ای که بین دادگستری و بهزیستی استان منعقد شده، از ماه گذشته پرونده‌های طلاق قبل از مطرح شدن در دادگاه، ابتدا به بهزیستی ارجاع داده می‌شود تا گروه مشاوره تخصصی تلاش‌هایی جهت رفع مشکلات و صلح و سازش انجام دهند و چنانچه اقدامات آنان موثر نبود و زوجین به زندگی خویش بازنگشتند، آن موقع پرونده به دادگستری جهت رسیدگی عودت داده می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه ارجاع پرونده‌های طلاق به بهزیستی در همین مدت اندک، محاسن بسیار زیادی داشته و قطعاً در بلند مدت موجب کاهش طلاق در استان خواهد شد.

رییس كل دادگستری استان یزد در پایان نیز به راه‌اندازی بنیاد صیانت از خانواده در مرکز کشور اشاره کرد و گفت: این بنیاد به زودی در استان‌ها نیز راه‌اندازی می‌شود و محور این بنیاد نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان می‌باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12533s, 18q