بهره‌گیری از روش مغناطیس درمانی برای بهبود علائم افسردگی

۱۳۹۱/۰۷/۱۹ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 58184
سلامت نیوز : استفاده از تكنیك مغناطیس درمانی می‌تواند اثرات مثبتی در معالجه بیماران افسرده و مبتلا به وزوز گوش داشته باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، به نقل از نشریه ساینس دیلی، محققان مركز پزشكی دانشگاه لویولا با انجام مطالعات خود بر روی افراد افسرده مبتلا به وزوز گوش دریافتند كه شكل جدیدی از روش غیرتهاجمی مغناطیس – درمانی علاوه بر ایجاد مزایایی برای افراد مبتلا به وزوزگوش، می‌تواند در كاهش علائم افسردگی نیز مؤثر باشد.

نتایج حاصل از این گزارش حاكی است درمان با تحریك مغناطیسی ترانس كرانیال (TMS)، پالس‌های كوتاهی از میدان مغناطیسی به مغز می‌فرستد كه باعث تحریك سلول‌های مغزی شده و به نظر می‌رسد این تغییرات در مغز به نفع بیمارانی باشد كه دچار افسردگی مزمن هستند.

براساس این گزارش محققان افزودند كه طی این پروتكل درمانی، هر بیمار پنج درمان 40 دقیقه‌ای را در هر هفته و برای  4 تا 6 هفته تجربه می‌كند و در طول دوره درمان توسط پزشك خود سه بار و یا بیشتر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

به گفته محققان حدود 12 درصد از افراد مبتلا به وزوزگوش مزمن از افسردگی و اضطراب هم رنج می‌برند و مطالعات قبلی نشان داده‌اند كه TMS‌ می‌تواند برای بیماران مبتلا به وزوز گوش مفید باشد ولی این مطالعه برای اولین بار به بررسی بیمارانی پرداخته است كه دارای هردو علائم تضعیف كننده وزوز گوش و افسردگی هستند.

گفتنی است استفاده از این روش به بی‌حسی و آرام بخش نیازی نداشته و بیمار بلافاصله پس از انجام آن می‌تواند فعالیت‌های طبیعی مانند رانندگی را آغاز كند و طی این درمان دچار فراموشی و تشنج نیز نمی‌شود و عوارض جانبی این روش در حد سردرد خفیف و یا سوزش پوست سر است.

شایان ذكر است وزوز گوش درك صداهایی بدون هیچ منبع خارجی شامل صدای زنگ، خش خش، سوت و غیره در یك و یا هردو گوش بوده كه درك این صداها می‌تواند در افراد افسرده صورت گیرد و علاوه بر آن برخی از داروهای ضدافسردگی نیز می‌توانند باعث ایجاد وزوز گوش شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.33758s, 18q