بيمارستانهاي كشور مجهز به سيستم ثبت الكترونيكي شدند

۱۳۸۶/۰۵/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5825
بيمارستانهاي كشور مجهز به سيستم ثبت الكترونيكي شدند

كامران باقري لنكراني، در گفت و گو با فارس،‌افزود: تمام بيمارستانهاي كشور اكنون اطلاعات پرسنلي، تجهيزات پزشكي و اطلاعات مربوط به تختها و پزشكان را وارد نرم افزارهاي ويژه‌اي كه به همين منظور تهيه شده است، مي‌كنند و ما اكنون در هر زماني مي‌‌توانيم كمبودها و نيازهاي بهداشتي- درماني هر شهر،شهرستان و استان را احصا كنيم.
وي افزود: اجراي اين سيستم ثبت داده ها كمك بزرگي به جمع آوري آمارها و گزارش گيريهاي كشور است كه از اين ظرفيت براي دستيابي به شاخصهاي بهداشتي كشور نيز استفاده مي‌شود.
وزير بهداشت گفت: با وجود اين، كار بزرگي كه در عرصه سلامت با استفاده از فناوري جديد اطلاعات در حال انجام است، اجراي طرح بزرگ پرونده الكترونيك سلامت ايرانيان است كه تلاش ما اين است با استفاده از پروژه كارت ملي به شكل مطلوبي اجرا شود كه از دوباره كاري آن در آينده جلوگيري شود.
وزير بهداشت همچنين در پاسخ به پرسشي در مورد حواله‌هاي خريد تجهيزات پزشكي گران قيمت براي بيماران خاص توضيح داد: اين كار در گذشته از طريق هيئت امناي ارزي وزارت بهداشت انجام مي‌شد اما اكنون بيش از 6 سال است كه اين ارز قطع شده است و ما ارزي براي دادن حواله تجهيزات پزشكي به بيماران خاص نداريم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.29571s, 18q