نشريه بين‌المللي "علوم و تكنولوژي محيط زيست" درجه ‪ ISI‬دريافت كرد

۱۳۸۶/۰۵/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5826
نشريه بين‌المللي "علوم و تكنولوژي محيط زيست" درجه ‪ ISI‬دريافت كرد

پيش از اين نشريه‌هاي علمي پژوهشي دانشگاه‌هاي تهران، شريف، شيراز، علوم پزشكي تهران و مركز تحقيقات پليمر ايران اين درجه را دريافت كرده بودند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ايرنا، دكتر "جعفر نوري" دبير اين نشريه و عضو هيات علمي واحد علوم و تحقيقات گفت: اين نشريه، تخصصي‌ترين نشريه علمي پژوهشي كشور در رشته‌هاي مهندسي، علوم و مديريت محيط زيست است كه مخاطبان اصلي آن استادان و دانشجويان مقاطع دكترا و كارشناسي ارشد از كشورهاي مختلف دنيا نظير فرانسه، انگلستان، ايرلند، آلمان، چين، نروژ، آلمان، آمريكا، استراليا و كانادا هستند.

وي ادامه داد: نشريه (‪ (IJEST‬داراي موضوعاتي نظير علوم و مهندسي و مديريت محيط زيست، آلودگي‌هاي آب، هوا، خاك، انرژي و تمامي مسائل مربوط به محيط زيست و توسعه پايدار است.

نوري اظهار داشت: اين نشريه تاكنون در ‪ ۳۰‬مركز اطلاعاتي جهان، ايندكس شده و وابسته به مركزتحقيقات و مطالعات محيط زيست و انرژي، انجمن متخصصان محيط زيست كشور و دانشكده محيط زيست و انرژي واحد علوم و تحقيقات است.

وي افزود: تاكنون ‪ ۱۶‬شماره از فصلنامه علوم و تكنولوژي محيط زيست با سردبيري دكتر مجيد عباسپور و صاحب امتيازي انجمن متخصصان محيط زيست ايران و دانشگاه آزاد اسلامي طي چهار سال اخير به چاپ رسيده كه آخرين شماره آن از بين بيش از هزاران ژورنال متقاضي از دنيا موفق به كسب درجه عالي ‪ISI‬ شده است.

وي گفت: امروز شاهد اين هستيم كه از بين هزاران نشريه متقاضي دريافت ‪ ISI‬كه سالانه تعداد معدودي از آن‌ها به اين درجه نايل مي‌شوند، يك نشريه علمي، پژوهشي از دانشگاه آزاد اسلامي موفق به اخذ اين درجه شده و اين‌ها نشان‌دهنده توسعه و رشد كيفيت و اعتبار دانشگاه آزاد اسلامي در مجامع جهاني است.

دبير نشريه بين‌المللي (‪ (IJEST‬به روند انتخاب، داوري و اولويت چاپ مقالات در اين نشريه اشاره كرد و گفت: در هر شماره از اين فصلنامه، حدود چهار مقاله از نويسندگان ايراني و ‪ ۱۴‬مقاله از نويسندگان كشورهاي خارجي به چاپ مي‌رسد.

نوري ادامه داد: اين نشريه به صورت تمام رنگي با كاغذ گلاسه و براساس سيستم هاروارد تهيه شده و اعضاي هيات تحريريه آن متشكل از استادان برجسته كشورهاي‌نروژ، آلمان، آمريكا،استراليا، پاكستان، دانمارك، انگليس و كانادا هستند.

عضو هيات تحريريه نشريه بين‌المللي علوم‌و تكنولوژي محيط زيست واحد علوم و تحقيقات خاطرنشان كرد: مطالب از طريق پايگاه اطلاع‌رساني به آدرس ‪ www.ceers.org‬جمع‌آوري شده و امكان دسترسي ‪ online‬و جست‌وجوي مقالات در اين سايت فراهم است.

وي توسعه علوم و فنون محيط زيست در سطح جامعه، پذيرش مقالات علمي، پژوهشي و انتشار تازه‌هاي جديد رشته محيط زيست را از اهداف اصلي انتشار اين نشريه دانست و گفت: انتشار هر نشريه علمي و تكنولوژيكي در جامعه و مجلات علمي، پژوهشي، پشتوانه بالايي در جامعه علمي و دانشگاهي كشور محسوب مي‌شود.

وي خواستار حمايت و تشويق رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از انتشار اين گونه مجلات در واحدهاي دانشگاهي كشور شد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.61204s, 19q