داروهای بیماران خاص قاچاق می شود

۱۳۸۶/۰۵/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5840
داروهای بیماران خاص قاچاق می شود

دکتر مهدی محمد زاده در گفتگو با مهر، در ارتباط با مشکلات بیماران خاص تحت پوشش سازمان های بیمه گر برای تهیه دارو گفت : 23 قلم داروی بیماران خاص تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است که باید گفت این داروها جزء داروهای گران قیمت محسوب می شود .

وی تصریح کرد: در برخی مواقع داروی بیماران خاص بسیار کمیاب می شود و بیماران برای دریافت این دارو با مشکل مواجه می شوند که این امر را باید در ضعف مدیریت جستجو کرد .

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین ، به قاچاق داروهای بیماران خاص اشاره کرد و گفت : ارزان بودن داروها در ایران باعث شده تا زمینه قاچاق این داروها به خارج از کشور فراهم شود و این روند طی چند سال اخیر افزایش یافته است .

قیمت پائین داروهای بیماران خاص در ایران باعث شده تا سالیانه درصد بالایی از داروهای این بیماران به کشورهای همسایه قاچاق شود و این در حالی است که با مشکل کمبود توزیع این داروها در کشور مواجه هستیم .

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین خاطر نشان کرد : دارویی که در کشور امریکا معادل 2 میلیون تومان قیمت دارد در کشور ما در حدود 50 هزار تومان است و این امر زمینه قاچاق چنین داروهایی را فراهم می کند و در نهایت یارانه ای که دولت بابت دارو تزریق می کند به کشورهای همسایه منتقل می شود .
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91201s, 18q