کنگر فرنگی نفخ پس از غذا را بهبود می بخشد

۱۳۹۱/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۶ - کد خبر: 58511

سلامت نیوز : یک کارشناس تغذیه مرکز تحقیقات دیابت دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: مصرف گیاه آرتی شوک می تواند با کاهش دردهای شکم، از بین بردن حالت تهوع، نفخ و کاهش شدت اسهال و یبوست در این افراد موثر باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ ناهید برخورداری اظهار داشت: آرتی شوک (کنگر فرنگی) گیاهی بزرگ و خار مانند به طول 1.5تا دو متر و با برگ هایی به رنگ سبز تیره می باشد که اندازه آن گاهی تا 50 – 82 سانتیمتر می رسد.وی با بیان اینکه استرس، نیکوتین و مصرف غذاهای مختلف از عواملی هستند که دستگاه گوارش را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند تصریح کرد: کپسول آرتی شوک یوروویتال در از بین بردن اختلالات و ناراحتی های دستگاه گوارشی در انسان بسیار موثر می باشد.

وی اضافه کرد: آرتی شوک (کنگر فرنگی ) از قدیمی ترین گیاهانی است که در جهان کشت می شده و از گذشته مردم به خواص سودمند آن پی برده بودند. در قرن 16 این گیاه به علت تاثیر در کاهش کلسترول خون و افزایش جریان صفرا در اروپا مورد توجه پزشکان و سپس مردم قرار گرفت.این کارشناس تغذیه عنوان کرد: ثابت شده است که عصاره برگ آرتی شوک دارای خواصی چون افزاینده صفرا ،پایین آورنده چربی، آنتی اکسیدانی و محافظت کنندگی از کبد می باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به این که فرآیندهای سم زدایی در کبد، باعث تشکیل ترکیبات مضر برای کبد می گردند، آرتی شوک با محافظت از کبد در برابر این ترکیبات در سلامت کبد نقش بسیار مهمی ایفا می کند.برخورداری ادامه داد: همچنین ترکیبات تلخ موجود در این کپسول موجب تقویت و بهبود عملکردهای حیاتی اندام هایی چون کبد و معده می شود.

این کارشناس خاطرنشان کرد: کپسول‌های آرتی شوک با دارابودن 400 میلی گرم از عصاره برگ آرتی شوک قادر به تسهیل هضم چربی ها به صورت کاملا طبیعی و از طریق افزایش صفرا بوده و با هضم بهتر چربی ها تاثیرات زیان آور غذاهای پرچرب را در بدن از بین می برد.وی تصریح کرد: بالابودن میزان کلسترول در خون می تواند خطر ابتلا به بیماریهای قلبی- عروقی را افزایش دهد.یکی از علل شایع در این بیماریها مصرف غذاهای حاوی روغن های مضر هیدروژنه و با مقادیر بالای چربی و قند می باشد آرتی شوک به عنوان یک داروی گیاهی و بدون هیچ گونه عوارض جانبی می تواند در پیشگیری از افزایش میزان کلسترول خون بسیار موثر باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.96701s, 18q