ایمپلنت ایرانی تا پایان امسال رونمایی می‌شود

۱۳۹۱/۰۷/۲۵ - ۱۴:۱۸ - کد خبر: 58537

سلامت نیوز :علی تاجر‌نیا در نشست خبری نخستین کنگره بین‌المللی ICOI در منطقه خاورمیانه که برای اولین بار با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی رشته‌های زیبایی و ایمپلنت دندانی از کشورهای آمریکا، کانادا، ایتالیا، مصر و ترکیه در ایران و به مدت چهار روز برگزار می‌شود اظهار داشت: نخستین ایمپلنت ساخت ایران با استانداردهای جهانی مراحل آزمایشی خود را به پایان رسانده است و تا پایان سال رونمایی می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی افزود: در حال حاضر کل بازار ایمپلنت ایران پر از اجناس خارجی است و امیدواریم با رونمایی از این ایمپلنت ساخت کشورمان قیمت ایمپلنت نیز کاهش یابد.تاجر‌نیا تصریح کرد: کشور ترکیه به لحاظ آنکه یک کشور اروپایی شناخته می‌شود. در برخی موارد می‌توان از این عنوان در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شود ولی کشور ما از لحاظ علمی در حوزه دندانپزشکی جایگاه بسیار بالایی دارد. به طوری که بسیاری از شهروندان کشورهای همسایه ایران به دلیل توانایی علم ارائه خدمات دندانپزشکی و همچنین ارزان‌ بودن این خدمات به ایران می‌آید.

وی ادامه داد: در حوزه‌های دندانپزشکی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم ولی در زمینه ایمپلنت چون علم جدیدی به حساب می‌آید هنوز نتوانسته‌ایم توانمندی‌های لازم را پیدا کنیم ولی امیدواریم با رونمایی از نخستین ایمپلنت ساخت ایران با بهره‌گیری از استانداردهای جهانی بتوانیم در این زمینه نیز به مرور زمان پیش رویم.

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین‌المللی ICOI در منطقه خاورمیانه ادامه داد: در حال حاضر یکی از مشکلات حوزه ارائه خدمات ایمپلنت آن است که این نوع خدمات را یک درمان لوکس عنوان می‌کنند در حالی که باید این نگاه اصلاح شود زیرا بسیاری از افراد برای اصلاح روند تکمیلی و روان‌شناختی به این درمان نیاز دارند.

تاجر‌نیا با اشاره به نوسانات نرخ ارز در چند ماه اخیر افزود: به دلیل آنکه عمده محصولات ایمپلنت از خارج از کشور می‌آید هزینه‌های درمان نیز بسیار افزایش یافته است و مسلم است مردم از این بابت دچار رنج و مشکل شده‌اند.

وی با اشاره به پوشش نامناسب بیمه‌ها در زمینه خدمات دندانپزشکی گفت: بیمه‌ها و دولت هزینه‌های بسیاری در زمینه دارو و بستری متقبل می‌شوند ولی موارد بسیار اندکی از خدمات دندانپزشکی را پوشش می‌دهند که آن خدمات اندک نیز به خوبی اجرا نمی‌شود.

تاجر‌نیا اظهار داشت: متأسفانه در کمتر مواقعی فردی را در وزارت بهداشت در حوزه دندانپزشکی می‌گمارند که خود دارای تحصیلات دندانپزشکی باشد و دولت باید شرایطی را ایجاد کند تا با کمک بیمه‌های درمانی هزینه ایمپلنت برای مردم کمتر شود زیرا مردم امروز به دلیل عدم پوشش بیمه‌ها و نوسانات ارز بسیار ناراحت هستند و نمی‌توانند درمان ایمپلنت را دریافت کنند و مجبورند این درمان را از سبد نیازهای خانوار حذف کنند یا از پروتزهای دندانی استفاده کنند.

تاجرنیا بیان داشت: امیدواریم وزیر بهداشت که همسر و خواهرش دندانپزشک هستند و به مسائل دندانپزشکی آشنا هستند به قولی که چهار سال قبل مبنی بر افزایش پوشش خدمات دندانپزشکی حتی خدمات ارتودنسی داده بودند جامه عمل بپوشاند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه محصولات و تجهیزات دندانپزشکی حتی مواد مصرفی از جمله دستکش نیز با توجه به نوسانات ارز در چند ماه اخیر 50 تا 100 درصد افزایش یافته است که این مشکلات مستقیماً بر دوش مردم سنگینی می‌کند.

محمود غزنوی، رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان ایران نیز در ادامه این نشست خبری اظهار داشت: از 25 سال قبل همکاران و جراحان دندانپزشکی خدمات ایمپلنت را ارائه می‌کردند ولی به طور رسمی از سال 1370 اولین حوزه ایمپلنت در دانشگاه تهران تأسیس شد.

غزنوی بیان داشت: ایران در حوزه دندانپزشکی در حال حاضر در جایگاه ویژه و بالایی قرار دارد و می‌توانم به طور قاطع عنوان کنم که کشورمان در کنار کشورهایی مانند ترکیه جایگاه بسیار خوبی در حوزه ایمپلنت دارد.

کاوه سیدان، سرپرست کمیته بین‌الملل انجمن دندانپزشکی ایران نیز در این نشست خبری اظهار داشت: نخستین کنگره بین‌المللی ICOI در منطقه خاورمیانه برای اولین بار در ایران با حضور اساتید برجسته داخلی و صاحبنظران حوزه‌های زیبایی و ایمپلنت از کشورهای کانادا، ایتالیا، مصر، آمریکا و ترکیه طی 4 روز با هدف بحث و تبادل نظر و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کنگره بین‌المللی ICOI سی و هفت سال پیش تأسیس شده است و اکنون دارای 350 هزار عضو متخصص دندانپزشکی در جهان است و برگزاری این کنگره برای نخستین بار در ایران می‌تواند باعث معرفی توانمندی‌های و پیشرفت‌های خدمات درمانی ایران و دنیا شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21306s, 18q