شیر گاو می‌تواند از ابتلای افراد به ایدز جلوگیری‌ کند

۱۳۹۱/۰۷/۲۶ - ۱۱:۴۶ - کد خبر: 58592

سلامت نیوز :دکتر ماریت کرامسکی از محققان دانشگاه ملبورن استرالیا گفت: شیر گاو حاوی عناصری است که می‌توان با استفاده از آنها از ابتلای افراد به بیماری ایدز جلوگیری کرد.

کرامسکی گفت: آنتی بادی‌های موجود در شیر گاو را می‌توان با تغییر و تحول به کرم هایی تبدیل کرد که جلوی ابتلا به ایدز را بگیرد.وی گفت: گاوهای بارداری که پروتئین ایدز به آنها تزریق می‌شود، آنتی بادی هایی را تولید می‌کنند که می‌توان آن را از اولین شیر آنها بعد از به دنیا آوردن گوساله های خود (شیر آغوز) استخراج کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ کرامسکی و تیم تحقیقاتی وی کشف کردند که این آنتی بادی‌ها توانستند از ورود ویروس ایدز به سلولهای انسانی جلوگیری کنند.وی تصریح کرد: این شیوه هزینه بر نیست به گونه‌ای که می‌توان حدود یک کیلوگرم آنتی بادی را از یک گاو به دست آورد و می‌تواند ما را به سوی یک راه درمانی برای پیشگیری از ابتلا به ایدز با هزینه‌ای مقبول رهنمون سازد.

این محقق خاطرنشان کرد: گام بعدی کار روی آنتی بادی‌ها و تبدیل آنها به کرم یا ژل برای استفاده جهت جلوگیری از انتقال ایدز خواهد بود. حدود 3میلیون و 400 هزار نفر هم اکنون در جهان به ایدز مبتلا هستند که اکثر آنها در کشورهای فقیری به سرمی برند که درمان ایدز در آنها بسیار محدود است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.84439s, 18q