بیشتر مشکلات زوجهای جوان در پنج سال اول زندگی است

۱۳۹۱/۰۷/۲۶ - ۱۳:۲۷ - کد خبر: 58609
سلامت نیوز : یک متخصص اورولوژی گفت: بیشترین مشکلات خانواده ها که منجربه سردی در زندگی می شود، مربوط به نیازهای عاطفی وجنسی در پنج سال اول زندگی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ کاظم فروتن، متخصص اورولوژی در نشست خبری طرح مطلع مهر که توسط مرکز زنان و خانواده ریاست جمهوری در حال اجراست گفت: در طرح مطلع مهر مرکز امور زنان قرار است برای زوج هایی که یک روز از زمان عقدشان می گذرد تا آنهایی که پنج سال زندگی کرده اند، سرمایه گذاری آموزشی انجام گیرد.

وی گفت: در طرح مقدماتی که چهار ماه قبل شروع شد، در هشت استان پرطلاق کشور یک سری افراد به عنوان مربی آموزش دیدند و برای زوج های این استانها دوره های آموزشی برگزار کردند.مشاور طرح مطلع مهر گفت: چرا بیش از 30 سال از انقلاب اسلامی می گذرد و می بینیم که آمار طلاق هنوز در کشور سال به سال افزایش می یابد وقتی نتیجه را بررسی می کنیم می بینم که تلاش رسانه ها، دستگاهها و غیره در این زمینه به احتمال زیاد چیزی نیست که بتواند مانع طلاق شود به همین دلیل مطالعه ای انجام گرفت که طی آن مشخص شد بیشترین مشکلات خانواده ها که منجربه سردی در زندگی می شود، مربوط به نیازهای عاطفی وجنسی است که در پنج سال اول زندگی رخ می دهد.

فروتن گفت: افراد در گام نخست دنبال همسر می گردند اما شاید لازم باشد اول فرد، خودش را برای همسرداری آماده کند و بعد از آن دنبال همسر بگردد.وی بیان کرد: وقتی آموزش لازم را برای همسرداری ندیده ایم پیامد آن نیازمند یک سری آموزشهاست. در این دوره ها، آموزش موضوعات روان شناسی، پزشکی، آموزشهای دینی و ... مطابق با نیاز جوانان در تمامی استانهای کشور به زوجهای جوان ارائه می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.51188s, 18q