دوره‌های بازآموزی باید براساس سن و سابقه پزشکان برگزار شود

۱۳۹۱/۰۷/۲۶ - ۱۷:۰۳ - کد خبر: 58646

سلامت نیوز : یک فارماکولوژیست گفت: دوره های بازآموزی باید براساس سن و سابقه برگزار شود به دلیل اینکه برخی علوم در سطح بالا ارایه و افراد مسن با آن آشنا نبوده و گیرایی درستی ازآن نخواهند داشت.

دکتر محسن میناییان در گفت و گو با ایسنا گفت: برگزاری دوره های بازآموزی برای پزشکان در کشورمان یک قانون محسوب می شود و تمام افرادی که پروانه اشتغال به طبابت دارند باید هر ساله در این دوره ها شرکت کنند.

وی با بیان اینکه دوره‌ها خوب ارزیابی شدند ولی جای ارتقاء و پیشرفت نیز دارند، افزود: اینکه جلسات نباید تنها به سخنرانی اکتفا شود بلکه پرسش و پاسخ نیز در این دوره ها وجود داشته باشد. این دوره‌ها به شکلی اطلاعات پزشکان را به روز می‌کند و سطح دانش و توانمندی آنها را افزایش می دهد. این دوره ها لازم و ضروری است ولی افزایش کیفیت این دوره ها نیاز به کار بیشتری دارد.

این فارماکولوژیست تصریح کرد: طی تحقیقاتی که در بازآموزی‌های داروسازان انجام دادیم، نظر داروسازانی که مسن هستند و سابقه بیشتری دارند در مقابل قشر جوان متفاوت است. این دوره‌ها باید بر اساس سن و سابقه برگزار شود، افراد مسن با علوم جدید آشنا نبوده و مطالب در سطح بالا ارایه می شود و این افراد گیرایی درستی از این مباحث نخواهند داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.45583s, 18q