خطرات رژيم در دوران بارداري

۱۳۸۶/۰۵/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5874
خطرات رژيم در دوران بارداري

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ تحقيقاتي تازه در بريتانيا نشان داده که نوسان شديد در وزن بدن خطر ابتلا به بيماري فشار خون و ديابت و همچنين مرده زايي در زنان باردار را به ميزان خطرناکي افزايش مي دهد.


 اين محققان مي گويند: براي زنان، تغذيه در دوره بارداري بيش از هر زمان ديگر اهميت پيدا مي کند و به همين دليل آنها بايد از تاثير وزنشان بر سلامت خود و همچنين فرزندشان آگاه باشند.

 

اين گزارش مي افزايد؛ به زناني که وزن طبيعي دارند توصيه مي شود؛ بين بارداري ها اجازه ندهند وزنشان زياد شود و در مقابل به زنان فربه گفته مي شود؛ قبل از باردار شدن وزنشان را کم کنند، اما متخصصان در دوبلين ايرلند مي گويند: تبليغات گسترده درباره رژيم لاغري و زيبايي به دوره بارداري هم سرايت کرده است.


اين محققان در گزارش تحقيقي خود آورده اند: از طرفي افزايش شمار افراد فربه باعث نگراني مسئولان بهداشتي شده و از سوي ديگر گسترش طرز تفکري که بدون در نظر گرفتن تفاوت در ساختمان بدني زنان، لاغري مفرط را زيبا توصيف مي کند.


اين گزارش در ادامه آورده: "نيازهاي غذايي بدن در دوره بارداري با هر زمان ديگر متفاوت است و جنين براي سالم بودن و رشد به مواد مغذي کافي نياز مبرم دارد.


به گفته محققان در دوبلين در حالي که دست کم نيمي از بارداري ها در بريتانيا تصادفي است، زنان بايد از تاثير وزنشان بر بارداري، زايمان و سلامت نوزادشان مطلع باشند و اگر زنان بين بارداري ها به شدت وزن کم يا زياد کنند، خطرات احتمالي و جدي دوره بارداري آنها دوچندان مي شود.


"تم فراي"، از انجمن مبارزه با فربهي در بريتانيا، مي گويد: "زنان بايد سعي کنند پيش از دومين بارداري به وزن طبيعي خود بازگردند. اما تحقيقات در دوبلين نشان مي دهد که زنان ممکن است در لاغر کردن نيز افراط کنند؛ اين هم رويه اي بسيار ناسالم است."

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.73502s, 18q