رعايت نكاتي پس از صرف غذا براي شاداب ماندن

۱۳۸۶/۰۵/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5875
رعايت نكاتي پس از صرف غذا براي شاداب ماندن
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه خبري ساينس ،يافته هاي جديد پزشكان نشان مي دهد كه رعايت ده نكته هنگام غذاخوردن باعث افزايش شادابي افراد مي شود.
بنابراين گزارش، نوشيدن آب بلافاصله پس از غذا موجب رقيق شدن شيره معده شده و اثر آنزيم هاي هضمي را به تعويق انداخته و درهضم آن اختلال ايجاد مي کند.
نكته دوم مصرف نكردن ميوه پس از صرف غذا  به اين علت كه بعد از غذاخوردن معده پر و سنگين است و خوردن ميوه به اين سنگيني دامن مي زند و از بروز اختلال درهضم غذا جلوگيري مي كند.
سومين عامل كه متخصصان بر رعايت آن تاكيد دارند ،استفاده بهينه از انواع دسرها است چرا كه دسرها مقدار زيادي انرژي دارند و در صورت استفاده علاوه برآنكه موجب ايجاد فشار به قلب و عروق مي شوند باعث بروز چاقي نيز مي شوند.
اين گزارش حاكي است، مصرف سالاد بعد يا قبل يا همزمان با غذا به عنوان توصيه چهارم مطرح شده است چرا كه خوردن سالاد به علت حجم زيادي که دارد از پرخوري افراد جلوگيري كرده و به علت دارا بودن مقادير زيادي فيبر باعث عملكرد صحيح روده ها مي شود.
پزشكان توصيه مي كنند ،كه بلافاصله پس از غذا چاي صرف نشود كه اين مسئله بيشتر درمورد زنان و كودكان كه احتمال فقرآهن در آنها بيشتر است صادق است.
گفتني است، حركت و پياده روي قبل از غذا اشتهاآور است و حركت آهسته چند دقيقه پس از صرف غذا باعث سهولت عمل معده مي شود به طوريكه احساس سنگيني و حتي اشكال در تنفس ناشي از سنگيني معده را از بين مي برد. سيگار كشيدن پس از صرف غذا امكان ابتلا به سرطان را افزايش مي دهد.
همچنين بستن كمربند در حين صرف غذا و يا پس از آن باعث مي شود گردش خون با مشكل انجام شود.
تحقيقات نشان داده است، استحمام با معده پر باعث ايجاد استرس و اختلالاتي در خون رساني به قلب و عروق مي شود.
آخرين توصيه پزشكان در موردحفظ شادابي افراد در حين غذا خوردن توصيه به مسائل خواب است. پزشكان به افرادي كه زمينه رفلاكس معده دارند توصيه مي كنند بلافاصله پس از صرف غذا دراز نكشند، زيرا اين عامل خطر بروز رفلاكس را افزايش مي دهد البته استراحت پس از صرف غذا بسيار مفيد است كه در مورد اين افراد اين عامل بايد به صورت نشسته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.8661s, 18q