تجهيزات جديد راديولوژي ، خطرات اشعه را تا ‪ ۳۰‬درصد كاهش مي‌دهد

۱۳۸۶/۰۵/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5878
تجهيزات جديد راديولوژي ، خطرات اشعه را تا ‪ ۳۰‬درصد كاهش مي‌دهد

به گزارش روابط عمومي مركز آموزشي، پزشكي و درماني كودكان مفيد،دكتر "جواد غروبي" گفت از جمله مزاياي استفاده از تجهيزات جديد راديولوژي كه شامل سيستم راديولوژي كامپيوتري (سي آر) و سيستم انتقال و آرشيو تصاوير پزشكي (پاكس) است ، اين است كه ميزان اشعه وارده به بيمار را تا ميزان ‪۳۰‬ درصد كاهش مي‌دهد.

وي اضافه كرد از ديگر مزاياي اين تجهيزات كيفيت بالاي تصاوير با امكان تغيير و "كنتراست" تصوير است.

رييس بيمارستان مفيد با اشاره به اينكه اين بيمارستان اولين بيمارستان كشور است كه مجهز به سيستم‌هاي جديد كامپيوتري (سي آر) و سيستم انتقال و آرشيو تصاوير پزشكي شده است افزود در سيستم پاكس امكان انتقال تصاوير حتي تصاوير متحرك سونوگرافي وجود دارد.

دكتر غروبي افزود يكي ديگر از تجهيزات جديد راديولوژي كه در بيمارستان مفيد به كار گرفته شده دستگاه‌هاي پيشرفته سونوگرافي چهار بعدي است كه با استفاده از آن امكانات لازم براي انجام تمام سونوگرافي‌هاي اطفال و نوزادان فراهم شده است.

وي با اشاره به نوسازي سيستم سي تي اسكن بيمارستان مفيد به عنوان تنها سي تي اسكن اختصاصي اطفال كشور گفت: به زودي دستگاه سي تي اسكن مولتي اسلايس در اين بيمارستان نصب خواهد شد.

رييس بيمارستان مفيد در خصوص اين نوع از سي تي اسكن گفت سرعت تصويربرداري بسيار بالا و دقت تصويربرداري عالي در تمام ارگانهاي كودكان و نوزادان و بررسي بيماري‌هاي مادرزادي قلب از جمله كاربردهاي اين سيستم است.

دكتر غروبي گفت توسعه روزافزون دانش پزشكي و استفاده از اينترنت ، امكان دستيابي به آخرين اطلاعات پزشكي را در كوتاه‌ترين زمان ممكن ساخته است.

وي افزود با توجه به اينكه براي توسعه بيشتر، به روز كردن و چرخش سريع اطلاعات بيمار و امكان دسترسي به پرونده و تصاوير بيماران جهت ارايه مشاوره‌هاي از راه دور و كارهاي آموزشي نياز مبرم به ديجيتال كردن تصاوير راديولوژي بيش از پيش ضروري است.

 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.65101s, 18q