نااميدي نشانه بيماري افسردگي است

۱۳۸۶/۰۵/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5880
نااميدي نشانه بيماري افسردگي است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در مقاله‌اي كه در اين باره در مجله ايفكتيو ديس‌اوردر به چاپ رسيده مطلب با اين پرسش آغاز مي‌شود، آيا هرگز نام افسردگي مضاعف به گوشتان خورده است؟

اين واژه به نوع مزمن و خفيف‌تر افسردگي اطلاق مي‌شود كه گرايش دارد به افسردگي شديد تبديل شود.

محققان دانشگاه فلوريدا به تازگي دريافته‌اند كه نااميدي مي‌تواند نشانه‌اي براي تشخيص بيماري افسردگي مضاعف باشد.

بيماري که نااميد است مسلما از همه چيز دست مي‌شويد و فکر مي‌کند که جهان بر ضد و مخالف اوست، آينده تاريک است و او از مبارزه كردن و مقابله با مشكلات زندگي عاجز است.

دكتر توماس جويز استاد تحقيقاتي در دانشگاه فلوريدا و برايت برتون استاد روانشناسي در اين دانشگاه ضمن انتشار اين مقاله دراين باره مي‌گويند: اين يافته‌ها مي‌تواند به تشخيص و درمان اختلالات خلقي كمك كند.

افسردگي مضاعف زماني اتفاق مي‌افتد كه يك فرد مبتلا به افسردگي خفيف با علائم كمبود انرژي وارد مرحله افسردگي شديد يا افسردگي ماژور مي‌شود.

موضوع افسردگي مضاعف يك ايده جديد است و روانشناسان درباره اين نوع اختلال خلقي اطلاعات زيادي ندارند لذا با توجه به اين وضعيت اين بيماري به مراتب بيشتر از افسردگي شديد بدون تشخيص يا بدون درمان رها مي‌شود.

در اين پژوهش محققان به مطالعه 54 فرد بالغ كه به درمانگاه‌هاي روان درماني مراجعه كرده بودند،‌ پرداختند. تمام اين بيماران حداقل 55 سال داشتند. به اين افراد قبل از آغاز درمان پرسشنامه‌هايي براي اندازه گيري ميزان افسردگي نااميدي و اضطراب ارائه شد.

اين محققان دريافتند كه ميزان نااميدي در افراد مبتلا به افسردگي مضاعف به مراتب بيشتر از مبتلايان به افسردگي شديد است و به گفته آنها احتمالا اين احساس نااميدي تنها دليل دشواري در درمان افسردگي مضاعف است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.28322s, 18q