شمار قربانیان مننژیت در آمریکا به 23 نفر رسید

۱۳۹۱/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۳ - کد خبر: 58929
سلامت نیوز : مسئولان بهداشت فدرال آمریکا گفتند: موارد تایید شده ابتلا به مننژیت در 16 ایالت آمریکا دست کم به 281 نفر افزایش یافته است.

آمارها پیش از این از ابتلای 257 نفر به بیماری مننژیت در 16 ایالت آمریکا حکایت داشت. ایالت تنسی با 96 مورد بالاترین میزان مبتلایان را به خود اختصاص داده است.اما مسئولان بهداشتی آمریکا معتقدند که احتمالاً تا 14 هزار نفر در 23 ایالت آمریکا مبتلا به بیماری مننژیت به علت تزریق داروی استروئیدی آلوده شده باشند چرا که بسیاری از موارد ابتلا تاکنون شناسایی نشده است زیرا ظهور علائم بیماری ممکن است چند ماه طول بکشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ توزیع یک داروی استروئیدی آلوده به مننژیت قارچی باعث شیوع این بیماری شده است. میلیون‌ ها نفر در سراسر آمریکا برای تسکین دردهای کمر داروهای استروئیدی تزریق می‌کنند.این دارو ساخت مرکز نیوانگلند در ایالت ماساچوست است و مسئولان آمریکا مرکز یاد شده را پلمب کرده و داروها را از بازار جمع آوری کرده اند.

مننژیت تورم مننژهای محافظ مغز و نخاع است. مقامها گفته‌اند این نوع از مننژیت اسفنجی یا قارچی اغلب توسط قارچی که در کپک است ایجاد می‌شود و معمولاً در افراد سالم مشکلی ایجاد نمی‌کند.نشانه‌های این بیماری تشدید سردردهای بد، سرگیچه، تهوع و تب بوده است. برخی بیماران در تنسی هم با مشکل تکلم و راه رفتن و دفع ادرار روبه‌رو بوده‌اند.دوره نهفتگی این بیماری بین 2 تا 28 روز است و ممکن است هنوز عده‌ای دیگر به این بیماری مبتلا باشند. این اپیدمی دو هفته پیش کشف شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35281s, 18q