قاچاق‌ انسان‌ عامل كليدي در گسترش ايدز

۱۳۸۶/۰۵/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5896
قاچاق‌ انسان‌ عامل كليدي در گسترش ايدز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آسوشيتدپرس، نتايج تحقيق اخيري كه چهارشنبه منتشر شد نشان دهنده آلودگي بالاي دختران و زنان نپالي بود كه ‌به هند قاچاق شده بودند.
تحقيقات مجله انجمن پزشكي آمريكا بر روي 287 زن و دختر نپالي كه بين سال‌هاي 1997 تا 2005 به هند قاچاق شده و بازگشته بودند نشان داد كه 40 درصد آن‌ها آلوده به ويروس HIV هستند. اين آمار در ميان افرادي كه قبل از 15 سالگي قاچاق شده بودند حدود 60 درصد بود.
در گزارش آمده :" يافته‌هاي اين تحقيق در اين منطقه گمانه‌زني‌هاي قبلي درباره اين‌كه قاچاق انسان مي‌تواند يك عامل كليدي در گسترش HIV و تبديل آن به يك اپيدمي در جنوب آسيا باشد را تأييد مي‌كند."
جنوب آسيا يك از بدترين نقاط جهان در آلودگي به‌ ايدز است و تنها در هندوستان حدود 5/3 ميليون نفر آلوده به اين بيماري هستند. در اين گزارش تخمين زده شده كه حدود 150 هزار زن و دختر سالانه در اين منطقه قاچاق مي‌شوند.
وزارت امور خارحه آمريكا هم در گزارشي كه ماه گذشته منتشر شد اعلام كرد كه هند بيش‌ترين ميزان قاچاق انسان در دنيا را داراست و تخمين زده بود كه ده‌ها ميليون هندي مجبور به كار اجباري شده كه در اين ميان قاچاق جنسي نيز رايج بوده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.5281s, 18q