جشن طلاق هم برگزار می‌کنیم

۱۳۹۱/۰۹/۱۶ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 59027

سلامت نیوز : مدیران تالارهای عروسی و دفاتر خدماتی و تشریفات برگزاری مراسم‌ها‌ی عروسی 100 میلیون تا یک میلیارد تومانی را تائید می‌کنند. این در حالی است که برخی دیگر نیز از داشتن مشتریانی برای برگزاری مراسم طلاق خبر می‌دهند. 6 صفحه از پرفروش ترین نشریه نیازمندی‌های تهران به خدمات مجالس و مراسمات اختصاص دارد که در آن می‌توان انواع مراسمات اعم از مراسم ترحیم، عقد، عروسی و ... را با قیمت‌های مختلف سفارش داد. نکته قابل تامل این است که در کنار برگزاری مراسمات سخنرانی‌ها، همایش‌ها، میهمانی‌های خانوادگی و عقد و عروسی منوی مراسم طلاق هم اضافه شده که به گفته مدیران تالارها هم موجب تعجب و هم تاسف است ولی ما پولمان را میگیریم و مراسم را برگزار می‌کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مردم سالاری ؛ هر چند قانون، بخسنامه و نامه ای از سوی اتحادیه و وزارت ارشاد یا اداره اماکن مبنی بر ممنوعیت برگزاری جشنهای طلاق به تالارهای عروسی ابلاغ نشده ولی برگزاری اینگونه مراسمات قطعا تاثیرات منفی در جامعه خواهد داشت و هزینه‌ها‌ی گران برای برگزاری یک جشن عروسی هم در کنار آمارهای کاهش ازدواج قابل تامل است.

گران‌ترین عروسی‌ها‌ بیشتر از 100 میلیون نمی‌شود

خانم رسولی مدیر یکی از دفاتر خدمات و تشریفات از نوع سفارشات و سلیقه مشتریهایی می‌گوید که در نوع خود جالب و در برخی موارد تاسف بار است. اگر یک عروس و داماد بخواهند به قول معروف خودکشی کنند و یک مراسم عقد و عروسی باشکوه و مجلل برگزار کنند از 60 میلیون تومان بیشتر نمی‌شود. البته گاهی هم مشتری می‌گوید می‌خواهم فیلم عروسی ام در سوئد یا یک کشور اروپایی مونتاژ شود که این مبلغ را بالاتر می‌برد.

این مدیر خدماتی اظهار داشت: البته اینکه می‌گویند عروسی‌ها‌یی با مبلغ یک میلیارد تومان برگزار شده من هم شنیده‌ام و حتی برخی از نیروهای خدماتی ما هم دیده‌اند. معمولا این عروسی‌ها‌ بسیار بسیار کم است و شخص برگزارکننده خیلی سوء استفاده کرده والا عروسی بیشتر از 100 میلیون امکان پذیر نیست. (احتمالا استفاده از بالگرد یا سفر میهمانان به خارج از کشور در منوی کارشان بوده است).

سفارشات غیر قابل اجرا

خانم رسولی در مورد برخی از سفارشات مشتریان گفت: متاسفانه برخی از مشتریان خارجی مقیم ایران درخواستهایی دارند که ما نمی‌توانیم انجام دهیم ولی برخی از دفاتر خدمات مراسم و هتلها انجام می‌دهند.

حضور ساسی مانکن در عروسی‌ها‌

وی در مورد حضور خوانندگان در مراسمات عروسی گفت: بازار برخی خواننده‌ها‌ داغ است آنها با گرفتن یک میلیون تا دو میلیون میهمان عروسی شده و یک موسیقی به صورت پلی بک می‌خوانند. البته گروههای خواننده زن هم هستند که در سالنهای خانمها اجرا می‌کنند. خودم یک مراسم در قم برگزار کردم که خواننده آن زن بود که معمولا 800 هزار تومان می‌گیرند. وقتی از این مدیر باسابقه در برگزاری مراسمات عروسی در مورد برگزاری مراسم طلاق سوال کردم گفت: این موضوع برای من و تمام هم صنفی‌های من تازگی دارد. البته قرار است به زودی یک مشتری طلاق برای ثبت سفارش به دفترم می‌آید.

ما پولمان را می‌گیریم

یکی از مدیران سالن‌های عروسی به نام تالار «ف» در منطقه تهران پارس با شنیدن موضوع رزرو سالن برای مراسم طلاق خندید و گفت: برای ما فرقی نمی‌کند ما پولمان را می‌گیریم! نیازی هم به مجوز خاصی ندارد. مدیر یکی دیگر از تالارها به نام «ق» در منطقه پاسداران هم گفت: مانعی ندارد.

در ادامه این گزارش بهبود اصلانی یکی دیگر از مدیران تالارهای عروسی گفت: مراسم عروسی سقف ندارد و بیشتر از 100 میلیون تومان هم هزینه می‌شود. خودم مراسم‌ها‌ی 500 تا یک میلیاردی دیده ام که داماد هزینه کرده است. ولی در خصوص مراسم طلاق من شخصا مخالف هستم و سفارش قبول نمی‌کنم.

برگزاری مراسم طلاق ممنوع است

در این خصوص با نوروز عبداللهی مقدم نایب رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران گفت‌وگو کردیم که در پاسخ گفت: از هر نظر که فکر کنید برگزاری مراسم طلاق درست و صحیح نیست. از نظر اتحادیه برگزاری اینگونه مراسمات ممنوع است و با آن برخورد می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
دکترحاتمی
جشن طلاق خوبست زیرانشانگرعدم خصومت ورشدعقلانیت است.
0.19625s, 19q