عیوب انکساری از سایر بیماری‌های قرنیه شایع‌تر است

۱۳۹۱/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۱ - کد خبر: 59042

سلامت نیوز : آخرین روش‌های درمانی در بیماران مشکل قرنیه، روش‌های نوین درمان قوز قرنیه و جراحی به کمک دستگاه فمتولیزر از جمله مباحثی هستند که در سمپوزیوم‌ها بررسی و مرور می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ این فوق تخصص قرنیه با بیان اینکه در مقایسه با سایر بیماری‌های قرنیه شیوع عیوب انکساری بالاست، گفت: از این میان افرادی هستند که تمایل دارند از عینک استفاده نکنند و به همین خاطر به انجام اعمال جراحی مختلف از جمله لیزیک، لازک، پی.آر.کی و فمتولیزیک و همچنین استفاده از لنزهای داخل چشمی روی می‌آورند که تعدادشان هم کم نیست.

هاشمیان درباره روش فمتولیزیک توضیح داد: فمتولیزیک از نظر تکنیکی مشابه روش لیزیک است. در لیزیک، تهیه فلپ یا لایه سطحی قرنیه توسط دستگاه میکروکراتوم انجام می‌شود و ممکن است در این روش ضخامت قرنیه‌ای که ایجاد می‌شود چندان دقیق نباشد یا عوارضی در حین تهیه فلپ ایجاد شود.

هاشمیان ادامه داد: اما به کمک دستگاه فمتولیزر، لیزر می‌تواند از سطوح مختلف عبور کند و با هر ضخامت و هر زاویه‌ای فلپ را تهیه کند و عوارضی که در هنگام تهیه آن ایجاد می‌شود را به حداقل برساند. دقت این دستگاه بالاست و نتایج عمل‌های جراحی توسط آن مطمئن‌تر است.

وی افزود: روش فمتولیزیک علاوه بر درمان عیوب انکساری، کاربردهای دیگری از جمله جراحی قرنیه، اصلاح آستیگماتیسم و پیوندهای قرنیه‌ای نیز دارد و تحولی در جراحی‌های قرنیه به وجود آورده است.بیست و دومین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران 8 تا 11 آبان در مرکز همایش‌های رازی و با همکاری گروه چشم پزشکی و مرکز تحقیقات چشم بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1238s, 18q