امیدواریم دولت تخصیص بودجه‌های سلامت را در اولویت قرار دهد

۱۳۹۱/۰۸/۰۳ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 59121

سلامت نیوز : رمضان محسن پور در گفت‌و‌گو با فارس، درباره مشکلات بودجه‌ای حوزه سلامت توضیح داد: تخصیص بودجه نه تنها برای وزارت بهداشت بلکه برای بقیه وزارتخانه‌ها هم کم است و به طبع وزارت بهداشت هم از این نظر مشکلاتی دارد که دلایل خاص خودش را دارد.

وی ادامه داد:‌ نمی‌توانیم در مورد جزئیات بودجه صحبت کنیم اما نظر ما در وزارت بهداشت این است که دولت به صورت جدی مسئله سلامت مردم را در اولویت قرار دهد و بودجه‌های مصوب را به موقع تخصیص دهد.

معاون وزیر بهداشت در مورد برآورد بودجه مورد نیاز برای اجرای برنامه پزشک خانواده نیز گفت: برآورد وزارت بهداشت این است که اجرای این برنامه در کشور به 3750 میلیارد تومان بودجه اضافه بر اعتبار مصوب وزارت بهداشت نیاز دارد. این یک برآورد کارشناسی و دقیق است که امیدواریم با توجه به تکلیف برنامه توسعه تأمین شود. البته قبل از آن باید برای اجرای این برنامه فرهنگ سازی کنیم.

وی همچنین گفت: کمتر از 50 درصد بودجه وزارت بهداشت، بودجه جاری است و بخش مهمی از بودجه مصوب این وزارتخانه، بودجه تملک دارایی و منابع فیزیکی است که مانند بسیاری از دستگاههای دیگر هنوز هیچ رقمی از آن امسال تخصیص پیدا نکرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.25718s, 19q