تعویض چادر زلزله‌زدگان ورزقان

۱۳۹۱/۰۸/۰۴ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 59169

سلامت نیوز : نماینده ورزقان دیروز با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و کاهش شدید دما در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی گفت: مردم در مناطق زلزله زده شرایط بسیار سختی دارند و اقلیم این مناطق به گونه‌ای است که از هم اکنون در کوه‌های اطراف برف باریده است و سرما مردم را آزار می‌دهد و بارندگی اخیر نیز باعث شد که آب به چادرهای مردم برود و شرایط سخت باید هر چه زود‌تر پایان یابد. دهقانی تاکید کرد: ساخت خانه‌های موقت و دائم به عهده بنیاد مسکن است و بنیاد مسکن در حال انجام اقدامات ویژه برای اسکان موقت و دائم مردم مناطق زلزله زده است، هر چند قرار بود که ۴۵ روزه محل اسکان موقت آماده شود اما هنوز به انجام نرسیده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ به هر حال مسئولان برای ساختن ساختمانی برای یک اجلاس هزینه می‌کنند و در مدت کوتاهی ساختمان ساخته می‌شود اما مسئولان برای ساخت خانه‌ها موقت و اتاق‌های سه در چهار برای مردم تعلل می‌کنند. به گفته او مشكل اصلی در مناطق زلزله زده تعلل مسئولان است و در اجرا و مدیریت ضعف وجود دارد چرا که هنوز مردم در چادر زندگی می‌کنند و ما بار‌ها از مسئولان خواستیم که چادر‌ها را جمع کنند و شرایط اسکان موقت را فراهم کنند. او گفت: مسئولان گفته‌اند که ۴ تا ۵ هزار از واحدهای روستایی را پایان آبان آماده می‌کنند و تحویل می‌دهند اما در شهر‌ها شرایط کمی سخت‌تر است و مردم برای ساخت خانه‌ها در حال طی کردن پروسه اداری هستند و دریافت پروانه طول می‌کشد.

تعویض چادر توسط هلال احمر

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال‌احمر نیز تاکید کرده است: در آب گرفتگی چادرهای زلزله زده آذربایجان شرقی هلال احمر كاری جز تعویض این چادرها از دستش بر نمی‌آید. حسین درخشان گفت: تعدادی از چادرهای این مناطق به دلیل بارندگی محل مناسبی برای زندگی افراد نبود از این رو مكان آنها را تغییر دادیم.در تمامی روستاهای ورزقان، اهر و هریس آبگرفتگی چادر‌ها را داشتیم و با ستادی که در این روستا‌ها فعال است به موقع نسبت به تعویض چادرهای آب گرفته اقدام كردیم.در ایجاد چادرهای جدید فاصله بین چادر‌ها را افزایش داده‌ایم. در دو هفته گذشته تعدادی از چادر‌ها به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی دچار حریق شدند از این رو در ایجاد چادرهای جدید سعی کردیم تا علاوه بر انتخاب مکان مناسب نکات ایمنی نیز لحاظ شود.درخشان درباره استقرار کانکس در روستاهای زلزله‌زده نیز گفت: بنیاد مسکن تعدادی کانکس در این روستا‌ها مستقر کرده است اما بیشتر به دنبال ساخت و ساز خانه‌های خراب شده است، دولت تلاش خود را می‌کند تا بیش از آنکه به اسکان موقت زلزله زده‌ها بپردازد، اسکان دائمی آنها را فراهم کند.

تامین نفت سفید زلزله‌زدگان

رئیس اطلاع‌رسانی ستاد بحران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفته است: نفت سفید موردنیاز روستاییان به‌طور کامل تامین می‌شود و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد. به گزارش شانا علی اصغر نورانفر با تاکید بر این که تمام مردم در مناطق زلزله زده و روستاهای اطراف می‌توانند با مراجعه به فروشندگی‌های روستایی سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند، افزود: تاکنون در مجموع 4 میلیون و یکصد هزار لیتر نفت سفید در میان مردم زلزله‌زده روستاهای آذربایجان شرقی توزیع شده است. همچنین یکی از شرکت‌های بخش خصوصی (شرکت نیکی گاز) از طریق نصب تاسیسات عرضه گازمایع خود در شهرستان ورزقان به طور مستقیم به سوخت‌رسانی به روستاییان اقدام می‌کند.روستاییان پیش‌تر با جمع آوری پیک نیکی‌ها و با پرداخت هزینه حمل و نقل این پیک‌نیکی‌ها را از طریق وسایل حمل و نقل به شهرستان اهر ارسال می‌کردند که هم اکنون می‌توانند با مراجعه مستقیم به این جایگاه سیار که در شهرستان ورزقان مستقر شده است، گازمایع پیک‌نیکی‌های 11 و 5/2کیلوگرمی را تهیه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.54116s, 18q