آشنایی با علائم بیماری های آمیزشی

ناباروری و سرطان نتیجه درمان ناقص عفونت های آمیزشی است

۱۳۹۱/۰۸/۰۶ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 59223
ناباروری و سرطان نتیجه درمان ناقص عفونت های آمیزشی است
سلامت نیوز: مسئول کلینیک سلامت جنسی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با  اشاره به اینکه زنان بیشتر از مردان به بیماری های آمیزشی مبتلا می شوند گفت: تشخیص بیماریهای آمیزشی در زنان مشکل تر است ، زیرا عفونت اولیه ممکن است بدون علامت باشد.

به گزارش سلامت نیوز دکتر علی آذین گفت: تشخیص ندادن بیماری های آمیزشی در زنان منجر به عوارض بعدی مانند بیماری های التهابی لگن، ناباروری، مرگ و میر و سرطان دهانه رحم می شود.

دکتر سید علی آذین، مسئول کلینیک سلامت جنسی مرکز فوق تخصصی ابن سینا افزود: تشخیص ندادن بیماری های آمیزشی در زنان منجر به عوارض بعدی مانند بیماری های التهابی لگن، ناباروری، مرگ و میر وسرطان دهانه رحم می شود.

وی عفونت های منتقله از راه جنسی یا STI را عبارت از بیماری هایی دانست که طی تماس جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند و ممکن است توسط ویروس، باکتری  یا انگل ایجاد شوند.

وی با اشاره به اینکه هر فردی که از لحاظ جنسی فعال است در معرض خطر ابتلا به بیماری های آمیزشی قرار دارد، خاطر نشان کرد: وجود هر گونه  ترشح  غیر عادی و بد بو، خارش و سوزش، درد هنگام ادرار کردن، درد هنگام نزدیکی و زخم در نواحی تناسلی از نشانه های احتمالی  وجود عفونت جنسی است.

وی همچنین از افزایش ابتلا به بیماری های آمیزشی در دنیا خبر داد و افزود: با توجه به مسری بودن این بیماری ها، مراجعه نکردن بیمار برای تشخیص و درمان ناقص این بیماری ها ممکن است به عوارض بعدی مانند سرطان دستگاه های تولید مثل و کبد، ناباروری، سقط جنین، حاملگی خارج رحمی، ناهنجاری های مادرزادی، کوری و مرگ نوزاد، عفونت های نوزادان و شیرخواران، پیامدهای روانی و اجتماعی و حتی مرگ منجر شود.

دکتر آذین به زوجین توصیه کرد: از ابتدای ازدواج و رابطه جنسی به فکر پیشگیری از عفونت های انتقال یابنده از راه جنسی باشند و با اتخاذ یک شیوه زندگی متعهدانه خطر بروز این بیماری ها را به حداقل برسانند.
وی تصریح کرد: بیماریهای مقاربتی عفونی عامل مهمی در ناباروری محسوب می شوند.

مدیر مرکز فوق تخصصی ابن سینا قرص های پیشگیری از  بارداری، دهانه رحم را در مقابل میکروب ها نفوذ ناپذیر می کند و در نتیجه عامل مهمی در پیشگیری  از ابتلا به عفونت محسوب می شود.
وی همچنین استفاده از کاندوم را بهترین روش پیشگیری از بیماری های مقاربتی عنوان و اضافه کرد: در بیماری های مقاربتی ، درمان همسر بیمار ،حتی اگر بدون علامت باشد، الزامی است و بنابراین طرفین باید دوره درمان را کامل کنند، چرا که در غیر این صورت، به فاصله کمی با عود بیماری مواجه خواهیم بود.

این عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، تشخیص صحیح و سریع، درمان موثر و کامل، آموزش در زمینه پیشگیری و کاهش خطر، تشویق به استفاده از کاندوم و درمان به موقع را از اصولی دانست که می تواند باعث کنترل و درمان بیماریهای آمیزشی شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.9689s, 18q