تاثير منفي كاهش وزن شديد بعد از بارداري اول

۱۳۸۶/۰۵/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5923
تاثير منفي كاهش وزن شديد بعد از بارداري اول
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري آلمان، نتيجه تحقيقات متخصصان بيمارستان زنان كومبه در دوبلين نشان مي دهد، كاهش وزن و اضافه وزن زياد بعد از بارداري اول منجر به بالارفتن فشارخون، ديابت و بروز مشكلات زايماني حين بارداري دوم شود.
بنابراين گزارش، تابحال تحقيقات تنها بر روي تغذيه دوران بارداري متمركز شده بود، اما اين مطلب كه تغذيه مادر بين دوران هاي بارداري هم بر روي كودك او تاثيرگذار بوده  مطلب جديدي است كه اين متخصصان به تازگي دريافتند.
براساس اين گزارش، محققان با بررسي 207 هزار و 540 زن دريافتند زناني كه بين دو بارداري خود اضافه وزن زياد دارند در ماه هاي قبل و بعد از زايمان خود دچار مشكل و خطر مي شوند و در زناني كه بين دو بارداري خود كاهش وزن زياد دارند، زايمان هاي زودرس بيشتر بروز مي كند، بر همين اساس متخصصان تاكيد دارند ،تكنيك هاي تغذيه مادر حين دوران بارداري و بعد از آن از اهميت زيادي برخوردار است.
آنان معتقدند نيمي از بارداري ها برنامه ريزي نشده صورت مي گيرد و زنان بايد اطلاعات بيشتري درباره تاثير ميزان وزن خود بر بارداري، زايمان، سلامت كودكانشان كسب كنند.
اين گزارش مي افزايد، متخصصان توصيه مي كنند، همانطور كه چاقي بيش از حد بعد از بارداري درست نيست كاهش وزن زياد براي رسيدن به وزن ايده آل نيز درست نيست و مادران تنها با تغذيه علمي و اصولي و درست و به مرور بايد به وزن نرمال و قبلي خود بازگردند و به تاثيرات مخرب كاهش وزن زياد هم بر روي خودشان و هم براي كودك بعدي شان فكر كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.94075s, 18q