نظارت جدی نمایندگان مجلس بر اجرای سیاستهای جمعیتی

۱۳۹۱/۰۸/۰۶ - ۱۲:۴۶ - کد خبر: 59237
سلامت نیوز : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از نظارت جدی مجلس بر اجرای سیاستهای جمعیتی خبر داد و گفت: تدوین برنامه های آموزشی ، اشتغال ، بهداشتی و درمانی برای اجرای مراحل بعدی سیاستهای جمعیتی ضروری است.

محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه اجرای سیاستهای جمعیتی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیاز به تصویب قانون دارد، افزود: با توجه به اینکه یکی از وظایف اساسی مجلس قانون گذاری است برهمین اساس برای اجرای سیاستهای جمعیتی هر ماده ای که برای اجرا نیاز به قانون داشته باشد ، نمایندگان آن را تدوین خواهند کرد.

وی گفت: چنانچه در موارد دیگر نیز خلا قانونی وجود داشته باشد و یا نیاز است قانون اصلاح شود این امر نیز صورت می گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: همچنین نظارت بر اجرای قوانین نیز بر عهده نمایندگان مجلس است بنابراین چنانچه مشکلی در اجرای مصوبات جمعیتی وجود داشته باشد مجلس این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

سعیدی با اشاره به اینکه برای اجرای درست مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید ساز و کار دقیقی تدوین شود ، گفت: در اجرای بیمه آتیه فرزندان با توجه به قانونی نبودن آن ، مشکلاتی وجود داشت که این موارد در  مصوبات جدید رفع خواهد شد و البته بار دیگر بیمه آتیه در سیاستهای جدید گنجانده شده که این بار بدرستی اجرایی می شود.

به گفته وی ، سیاستهای تشویقی در نظر گرفته شده باید به گونه ای تدوین شود که برای مدت کوتاهی اجرایی نشده و رها نشود و همچنین در مراحل بعدی آن باید سیاستهای حمایتی ، بهداشتی ، درمانی ، آموزشی ، اشتغال و... تدوین تا این کار نیمه کاره رها نشود.وی تاکید کرد: چنانچه برنامه ریزی درستی برای اجرای سیاستهای جمعیتی تدوین نشود این سیاستها پس از مدتی در اجرا به شکست برمی خورد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57543s, 18q