پیشنهاد افزایش تعرفه از سوی نظام پزشکی

۱۳۹۱/۰۸/۰۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 59255
پیشنهاد افزایش تعرفه از سوی نظام پزشکی
سلامت نیوز : 27 تیر ماه تعرفه‌های درمانی 20 درصد افزایش پیدا کرد و اعلام شد که تا پایان سال تعرفه‌ها ثابت می‌ماند اما هنوز 4 ماه از این قول و قرارها نگذشته بود که ساز بالا رفتن نرخ تعرفه‌ها دوباره اعلام شد.

دکتر نوروزی دبیر شورای عالی نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: سازمان نظام پزشکی نظر مکتوب خود را برای وزارت بهداشت برای طرح در کمیسیون‌های مربوطه اش مطرح کرده که تعدیل دوم تعرفه‌ها را در 6 ماه دوم سال در غالب حداقل 20 درصد افزایش بدون فشار به مردم دادیم و وزارت بهداشت هم این واقعیت را قبول دارد.

افزایش تعرفه‌ها بار اقتصادی بر دوش مردم تحمیل می‌کند

دکتر عمادی، معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: امسال 20 درصد تعرفه را افزایش دادیم و این امکان دیگر وجود ندارد که دوباره افزایش دهیم. با توجه به اینکه در قانون مشخص شده که همه ساله قبل از پایان سال باید تعرفه‌ها مشخص شود و افزایش مجدد تعرفه‌ها باید به اسفند موکول شود.

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی تعرفه‌ها در تیر ماه تصریح کرد: دلیل این افزایش تاخیر 4 ماهه بود که باعث شد به مشکلات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توجه کنیم اما الان احساس می‌کنیم فشار به مردم وارد می‌شود بنابراین هیچ کس حق ندارد تعرفه‌ها را افزایش دهد و با آنها برخورد خواهد شد.عمادی خاطرنشان کرد: تصمیم گیری‌ها معلوم است ما در وزارت بهداشت جلسات کارشناسی داشتیم و فعلا تصمیم بر این است که افزایش تعرفه نداریم.

هیچ مرکز درمانی حق ندارد تعرفه‌ها را افزایش دهد

سجاد رضوی، رییس اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت در ادامه افزود: تعرفه‌ها هر سال توسط شورای عالی بیمه معلوم می‌شود و پس از اینکه به دولت رفت ابلاغ می‌شود. الان بحثی که وجود دارد این است که تعدادی از بیمارستان‌های خصوصی و نظام پزشکی اذعان داشتند که هزینه‌ها بالا رفته و لازم است که بازنگری شود‌.وی گفت: ما از تعزیرات و اداره نظارت دانشگاه‌ها خواستیم که این افزایش‌ها را پیگیری و برخورد کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.44361s, 19q