گرانی و تعرفه غیرواقعی تعادل دخل و خرج پزشکان را بر هم زده است

۱۳۹۱/۰۸/۰۷ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 59298
سلامت نیوز: رئیس انجمن جراحان دست ایران گفت: گرانی موجود و تعرفه‌های غیر واقعی، تعادل دخل و خرج جامعه پزشکی را بر هم زده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر عزت‌اله تبریزیان با اشاره به افزایش هزینه‌های ناشی از تورم و رشد قیمت ارز، گفت: متأسفانه قیمت اکثر لوازم و تجهیزات مصرفی مورد استفاده در جراحی‌ها روز به ‌روز افزایش پیدا می‌کند و ما نمی‌توانیم جوابگوی بیماران باشیم.

عضو هیئت مدیره انجمن جراحان پلاستیک افزود: اکثر پروتزهای مورد استفاده در اعمال جراحی زیبایی بیمه نیستند و قیمت آنها افزایش شدیدی در چند ماهه اخیر داشته است.

وی افزود: از طرف دیگر با توجه به رشد کلیه هزینه‌ها در جامعه، جامعه پزشکی هم نمی‌داند چقدر باید از بیمار دریافت کند که هم بیمار دچار مشکل نشود و هم خود پزشک بتواند هزینه‌های انجام شده را پوشش بدهد.

تبریزیان اضافه کرد: پزشکی که در سن بالای 40 سالگی وارد عرصه کار و فعالیت اقتصادی می‌شود چگونه باید زندگی خود را بگذارند. شاید باورتان نشود که عده زیادی از پزشکانی که من می‌شناسم اجاره نشین هستند و ماهیانه باید مبالغ هنگفتی برای باز پرداخت وام مسکن، وام اشتغالزایی و... بپردازند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از پزشکان با تعرفه موجود توانایی ایجاد تعادل در دخل و خرج خود را ندارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.27884s, 19q