نیاز به خون در نیمه دوم سال به علت کاهش مراجعات

درخواست انتقال خون استان تهران: مشارکت هموطنان در امر اهدای خون گسترش یابد

۱۳۹۱/۰۸/۰۷ - ۱۴:۴۳ - کد خبر: 59328
سلامت نیوز: مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به موقعیت ویژه پایگاه انتقال خون تهران و وظیفه خطیری که برای تامین 25 درصد خون مورد نیاز کشور بر عهده دارد، خواستار مشارکت گسترده‌تر مردم در این امر خداپسندانه شد و گفت: نیاز به خون در فصل سرما بیشتر است و معمولا با کاهش مراجعات به پایگاه‌ها مواجهیم.

دکتر محمد قاسم اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود خون مواجه نیستیم، عنوان کرد: البته نیاز هست که ذخایر مناسبی برای تامین خون مورد نیاز مراکز درمانی در جامعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم سال به علت وضعیت آب و هوایی و کوتاه شدن طول روز، مراجعه هموطنان به پایگاه‌های انتقال خون کاهش می‌یابد.

اسلامی ضمن درخواست از مردم برای مشارکت هر چه بیشتر در این امر خداپسندانه و انسان دوستانه، اظهار کرد: خوب است که مردم برنامه‌ای برای این امر در نظر بگیرند و هر چند ماه یک بار برای اهدای خون مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران ادامه داد: با توجه به نوع فعالیت پایگاه انتقال خون تهران و این‌ که این پایگاه نزدیک به 25 درصد خون مورد نیاز کشور را تامین می‌کند و در شهر تهران نزدیک به 170 مرکز درمانی و بیمارستان وظیفه درمان بیماران را بر عهده دارد، مسلما نیاز به خون و فرآورده‌های خونی وجود دارد و پایگاه تهران نیاز به پشتیبانی هم از نظر نیروی انسانی و هم منابع مالی دارد.

وی ابراز امیدورای کرد با توجه به حساسیتی که برای تامین خون وجود دارد و اهمیتی که برای مسئولان یافته است، ارتقای پایگاه مد نظر قرار گرفته و برخی مشکلات پیش روی آن مرتفع شود.

اسلامی با اشاره به نوسانات قیمت ارز، گفت: ذخیره سازمان انتقال خون در خصوص لوازم مصرفی مناسب است، اما تغییر قیمت‌ها بر روی تامین لوازم مصرفی با توجه به محدود بودن و ثابت بودن بودجه سالیانه تاثیرگذار است بویژه این مشکل در نیمه دوم سال بارزتر است و لازم است بودجه ویژه‌ای برای انتقال خون در نظر گرفته شود تا در کمیت و کیفیت فرآورده‌های انتقال خون تغییری به وجود نیاید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18085s, 18q