براي اولين بار"گرفت‌گذاري " آئورت قلب بدون عمل جراحي در مشهد انجام شد

۱۳۸۶/۰۵/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5938
براي اولين بار"گرفت‌گذاري " آئورت قلب بدون عمل جراحي در مشهد انجام شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي آستان قدس رضوي در اين عمل كه توسط دكتر "عرفات" پزشك خارجي مقيم تركيه انجام شد عمل"گرفت‌گذاري "بدون شكافتن سينه و تنها با ايجاد برش در ناحيه كشاله ران انجام و از طريق شريان، "گرفت" در داخل آئورت قلب قرار داده شد.

در ميزگرد علمي كه به همين منظور در بيمارستان رضوي برگزار شد، رييس انجمن جراحان قلب ايران گفت: بيمارستان فوق تخصصي رضوي داراي امكانات بسيار خوب درماني در سطح منطقه مي‌باشد و اميدواريم با استفاده از علم و تجارب اساتيد داخلي و خارجي و برگزاري سمپوزيم‌هاي مختلف اين بيمارستان در جراحي قلب پر توان عمل كند.

دكتر"محمدعلي يوسف نيا" تعداد جراحان قلب كشور را حدود ‪ ۲۰۰‬نفر ذكر كرد و افزود: جراحي قلب در ايران بسيار پيشرفت كرده و با وجود پزشكان مجرب و مراكز درماني مجهز اغلب بيماران در داخل كشور قابل معالجه‌هستند و نيازي به اعزام آنها به خارج كشور، مگر در موارد نادر،وجود ندارد.

يكي از متخصصان جراحي قلب مشهد نيز در سخناني گفت: روش عمل گرفت‌گذاري از سال ‪ ۱۹۹۱‬در جهان آغاز شد و براي بسياري از بيماريهاي آئورت مناسب است.

دكتر"احمد رجايي خراساني" افزود: در گذشته اين عمل در تهران و روي آئورت شكمي و سينه‌اي انجام شده است.

اين جراح برجسته قلب مدت زمان انجام"گرفت‌گذاري " را حدود ‪ ۴۰‬دقيقه ذكر كرد و اظهار داشت: اين مدت زمان در مقايسه با عمل جراحي قلب باز بسيار اندك است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50891s, 18q