انتقاد از تعلل 6 ساله در اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری

۱۳۹۱/۰۸/۱۰ - ۱۳:۱۷ - کد خبر: 59526
انتقاد از تعلل 6 ساله در اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری
سلامت نیوز : رئیس سازمان نظام پرستاری کشور از بهانه های موجود برای تاخیر 6 ساله در اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری انتقاد کرد.

غضنفر میرزابیگی با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها در مورد تعلل 6 ساله برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، گفت: تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید در شورای عالی بیمه تصویب می شد که این کار انجام نشده و من نمی دانم چرا. ولی می گویند این شورا چون هنوز تشکیل نشده کار ما هم زمین مانده است.

وی افزود: باید ترس تعرفه گذاری برای دولت بریزد. اینکه نمی شود تنها یک قشر از گروه سلامت (پزشکان) دارای تعرفه باشند. آیا خدمات مامایی، پرستاری و... نیاز به تعرفه گذاری ندارند. بنده با اطمینان می گویم که اگر تعرفه گذاری خدمات پرستاری انجام شود هزینه های مردم به نصف کاهش می یابد.

میرزابیگی در مورد کمبود نیروی پرستاری در بخشهای مراقبتهای ویژه بیمارستانها و بروز مرگهای پنهان در این بخشها، گفت: وقتی ظرفیت پرستاری 100 برابر شود ولی انگیزه ای نباشد اهمیتی ندارد. پرستار وقتی هویت شغلی ندارد و تعرفه ای برای شغلی که مقام چهارم علمی جهان را دارد تعریف نشده و انگیزه ای هم نخواهد داشت.وی گفت: وقتی پرستار تعرفه خدمات داشته باشد دیگر پرداختی ها صدقه و لطف نیست و بیمه ها موظف به پرداخت حق خدمات هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.66378s, 19q