افزایش 40 درصدی تعداد مبتلایان به ام اس

۱۳۹۱/۰۸/۱۱ - ۱۲:۵۳ - کد خبر: 59615

سلامت نیوز : به گفته رییس انجمن مغز و اعصاب ایران آمار مبتلایان ام اس از 51.9 در 100 هزار نفر در سال 2009 میلادی به 73 در 100 هزار نفر در سال 2011 میلادی افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش 40 درصدی مبتلایان به این بیماری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر حسین پاکدامن در نهمین کنگره بین‌المللی «ام اس» با بیان اینکه باید استراتژی‌های درمان را در حوزه ام اس بهبود ببخشیم، افزود: به گزارش وزارت بهداشت سالانه بیش از 200 میلیون هزینه داروها و درمان این بیماری می‌شود و مسئله نگران کننده این است که تنها بیش از نیمی از مریضان تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهمیت‌های توجه به این بیماری این است که ام اس شایع‌ترین علت ناتوانی در جوانان است که هم در زندگی فردی و هم زندگی اجتماعی آنها تاثیرگذار است و تنها مشکل فرد نبوده و مشکل خانواده وی و اجتماع نیز هست.پاکدامن در ادامه با اشاره به افزایش مبتلایان به ام. اس در تمام جهان اظهار کرد:‌ در سال گذشته در آمریکا آمار ابتلا به ام.اس 54 تا 84 در 100 هزار بوده است که نشان می‌دهد 350 هزار نفر در این کشور مبتلا شده‌اند که امسال این آمار به 117 در 100 هزار نفر رسیده است.

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران با بیان اینکه این بیماری در حال حاضر تبدیل به اپیدمی شده است، افزود: بیماری ام اس از 150 سال پیش که توسط یک پزشک فرانسوی کشف شد، بیماری نادری بوده، اما اکنون بعد از 150 سال که هنوز علت و درمان قطعی آن مشخص نشده است، به یک بیماری شایع در میان جوامع تبدیل شده است.

وی در پایان اظهار کرد: در حال حاضر در ایران طی دو دهه اخیر نورولوژیست‌ها برای بیماری ام اس اهمیت ویژه‌ای قائل شده و مقالات و کارهای تحقیقاتی بسیاری را ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد سطح مقالات ما هم در منطقه و هم در جهان بسیار خوب است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06286s, 18q