رییس اورژانس کشور خبر داد:

هفت دانشگاه علوم پزشکی دارای اورژانس هسته ای هستند

۱۳۹۱/۰۸/۱۳ - ۱۴:۳۸ - کد خبر: 59670
سلامت نیوز: رییس اورژانس کشور گفت: آمادگی مقابله با حوادث هسته ای را خارج از محیط شهری داریم.

دکتر غلامرضا معصمومی در گفت و گو با پانا از توسعه اورژانس هسته ای خبر داد و اعلام کرد: 7 دانشگاه علوم پزشکی به شکل مستقیم درگیر مباحث اورژانس هسته ای هستند. همچنین تمامی بیمارستان های کشور آمادگی مقابله با مصدومین احتمالی حوادث هسته ای را دارند.

وی ادامه داد: طرح اورژانس هسته ای در چند فاز رو به جلو پیش می رود. در مرحله اول بحث آموزش های فنی و تدوین درس نامه هایی به منظور مقابله با حوادث هسته ای و ساماندهی سریع مصدومان احتمالی است. در همین راستا اورژانس کشور با سازمان جهانی انرژی اتمی و سازمان جهانی بهداشت از دو سال پیش تاکنون در حال رایزنی و همکاری است.

معصومی در ادامه درباره اورژانس هسته‌ای نیز گفت: اورژانس هسته‌ای به اورژانس‌هایی گفته می‌شود که متعاقب اتفاقات هسته‌ای فعال می‌شوند. در حوزه وزارت بهداشت، معتقدیم تمام اورژانس‌ها باید آمادگی مقابله با حوادث هسته‌ای را داشته باشند. بحث‌های آموزشی این مبحث از حدود دو سال گذشته آغاز شده است و خوشبختانه تاکنون اتفاقی خارج از محیط‌های خاص اتمی نداشته‌ایم.
 

رییس اورژانس کشور تصریح کرد: ساختارهای خاص و ویژه مقاطع اولیه بحث های فوریت های هسته ای در هفت دانشگاه کشور از جمله اراک، کاشان، ا صفهان، قم، بوشهر و ... پیگیری می شود و به همین منظور پایگاه های مشخصی پیش بینی شده است که در صورت بروز خطرات احتمالی هسته ای، خارج از محیط بیمارستانی و شهری مداوای مصدومان صورت پذیرد.
 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشترین تمرکز اورژانس بر روی بحث های آموزشی حول محور مقابله با حوادث هسته ای و ساماندهی و مدیریت در هنگام بروز بحران است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11794s, 18q