شکایت از دولت برای بی‌توجهی به مصوبات بخش سلامت

۱۳۹۱/۰۸/۱۴ - ۱۲:۵۰ - کد خبر: 59712
شکایت از دولت برای بی‌توجهی به مصوبات بخش سلامت

سلامت نیوز : حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به اینکه اختصاص 6 هزار میلیارد تومان از محل اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه به وزارت بهداشت رسما با توقف فاز دوم بلاتکلیف است. مجلس چه تدبیری در این راستا دارد، گفت: در قانون برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده تا 10 درصد از محل هدفمندی یارانه‌ها به حوزه سلامت اختصاص دهند و اگر فاز دوم اجرا نشده مرحله اول که ادامه دارد.

وی تصریح کرد: اگر خوشبینانه حساب کنیم سال گذشته 42 هزار میلیارد تومان به مردم پرداخت شد و حدود 18 تا 20 هزار میلیارد تومان تحقق پیدا کرد که 2 هزار میلیارد تومان باید به حوزه سلامت می‌دادند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه دولت سال گذشته هم اراده‌ اجرای این برنامه را نداشت افزود: برای یک هزار و 150 میلیارد تومان که به وزارت راه دادند ما پیگیر هستیم و سعی می‌کنیم در مجلس دولت را موظف کنیم که آنچه باید را در حوزه سلامت پرداخت کند.

شهریاری گفت: برای الباقی هم پرونده‌ای در قوه قضائیه درست می‌کنیم. بالاخره این دولتمردان فکر نکنند همیشه سر کار هستند. دوره‌شان تمام می‌شود و باید پس از آن در قوه قضائیه حاضر شوند و به عنوان متهم پاسخگو باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.9545s, 18q