پزشكان ايراني يك غده شش كيلويي را از شكم بيمار اندونزيايي خارج كردند

۱۳۸۶/۰۵/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5972
پزشكان ايراني يك غده شش كيلويي را از شكم بيمار اندونزيايي خارج كردند

به گزارش روز شنبه روابط عمومي بيمارستان ايراني دبي، اين زن ‪ ۴۰‬ساله دو سال از درد ، بزرگي بيش از اندازه شكم ، تنگي نفس و سيري زودرس رنج مي‌برد.

اين بيمار دو سال قبل در اندونزي تحت معاينه قرار گرفته و پزشكان از وجود يك توده كوچك در تخمدان وي خبر داده بودند كه بيمار از پيگيري درمان آن خودداري كرده بود.

بنا بر اين گزارش ، بيمار در زمان مراجعه به بيمارستان، به علت مسدود شدن راه معده، كاملا بي‌اشتها بود و بزرگي شكم وي نيز به حدي بود كه تصور مي‌شد باردار است.

تومور " موسنيوس سيت آدنوكارسنيوما " كه از تخمدان راست بيمار منشاء گرفته بود ، همه حفره‌هاي شكم و لگن را فرا گرفته و موجب فشار بر روي معده، روده و ديافراگم شده بود.

رشد توده‌هاي سرطاني بيمار به صورت تصاعدي بوده و تغذيه اين توده‌ها بسيار بيشتر از تغذيه بافت‌هاي سالم بدن بوده و نوع غده، سرعت رشد و زمان متاستاز بر روند پيشرفت بيماري تاثير گذار بوده است.

به اعتقاد پزشكان داشتن ريسك فاكتورها، سابقه فاميلي بيماري‌هاي خاص و ارثي، قرار گرفتن در معرض اشعه راديو تراپي و مواد شيميايي از علل به وجود آمدن اين تومورها است كه مي‌توان با مراجعه و درمان در مراحل اوليه بيماري از پيشرفت و انتشار آن جلوگيري كرد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.06014s, 18q