برخورد شورای اصناف کشور با سوپرمارکتهای عرضه کننده مکملهای دارویی

۱۳۹۱/۰۸/۱۴ - ۱۵:۱۹ - کد خبر: 59746
سلامت نیوز :رئیس شورای اصناف کشور گفت: اگر مراکز مسئول در وزارت بهداشت به ما اعلام کنند با سوپرمارکتهای عرضه کننده مکملهای دارویی برخورد می کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ قاسم نوده فراهانی افزود: ما مجوز قانونی برای برخورد با اصناف متخلف داریم و دکتر دستجردی عضو اصلی هیئت عالی نظارت بر اصناف است. بنابراین اگر به ما اعلام کنند با فروشگاهها و سوپرمارکتهایی که مجوز ندارند برخورد می کنیم.

وی افزود: من با حوزه بهداشت و درمان بیگانه نیستم زیرا مسئول اتحادیه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی تهران و مسئول شورای اصناف کشور هستم. ولی باید بگویم ارتباطمان با نظام سلامت نسبت به وضعیت شغلی که داریم کمی کمرنگ است، در صورتی که من از بدو شروع کارم در اتحادیه تجهیزات اعلام همکاری کردم که خیلی کارها را به اتفاق همدیگر می توانیم انجام داده و مشکلات را حل کنیم.

نوده فراهانی گفت: البته چند جلسه همکاری و هماهنگی بین ما و اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تشکیل شده است. در حوزه سلامت به خصوص بهداشت محیط یک توافقاتی با وزارت بهداشت امضا کرده ایم و این توافقات را کشوری کرده ایم و قدمهای موثری برداشته ایم، ولی امیدواریم این تعاملات و همکاریها بیشتر بشود.

وی در خصوص تاثیر تحریمها نیز اظهار داشت: تحریمها که 33 سال است وجود دارد ولی باید گفت تحریمهای جدید بر بازار بی اثر نیست اما با مدیریت می توان درصد قابل توجهی از مشکلات را از سر راه برداشت.نوده فراهانی، ادعای مجامع بین المللی مبنی بر تحریم نکردن دارو را دروغ خواند و گفت: البته خدا را شکر که از لحاظ دارو و لوازم یکبار مصرف پزشکی و برخی تجهیزات پزشکی تولیدات خوبی در کشور داریم و وضعیت نسبت به چند سال گذشته به خصوص در تولید دارو بسیار خوب است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.2248s, 19q