آنچه درباره فریزر باید بدانید

۱۳۹۱/۰۸/۱۵ - ۱۲:۱۰ - کد خبر: 59821
سلامت نیوز : درباره فریزر نیز مانند بسیاری موارد دیگر تصورات اشتباهی وجود دارد كه به برخی نكات برای رفع این اشتباه ها اشاره می كنیم.

1- همه سبزی ها برای فریزكردن مناسب نیستند؛ سبزی ها نرم و لطیفی مانند كاهو هنگامی كه فریز شوند خراب شده و خواص غذایی خود را از دست می دهند.
2- سس های كرمی نیز داخل فریزر به اصطلاح بریده شده و غیرقابل استفاده می شوند.
3- قهوه هم نباید در فریزر گذاشته شود؛ به ویژه قهوه تیره.
4- یكی دیگر از مواد غذایی كه نباید در فریزر نگهداری شود تخم مرغ است.
5- غذاها نباید برای مدت نامحدود داخل فریزر نگهداری شوند؛ به ویژه انواع سوپ، غذاهای آب پز، گوشت پخته، غذاهای استیكی و سرانجام برشته شده ها.
6- فریز كردن، تمام باكتری ها را نمی كشد غذاهای فریز شده باكتری ها را غیرفعال می كند اما آنها را از بین نمی برد. این سخن به معنی آن است كه اگر غذای آلوده داخل فریزر قرار بگیرد، به همان میزان مضر خواهد بود و باكتری های آن فقط غیرفعال می شوند. با گرم كردن دوباره آن، باكتری ها فعال شده و غذای شما سالم نخواهد بود.
7- اگر گوشتی كه طبخ نشده بارها بیرون از فریزر قرار بگیرد و یخ آن باز شود خاصیت خود را به كلی از دست می دهد. بهترین راه برای نگهداری گوشت این است است كه آن را تازه مصرف كنید.
8- فریزر بهترین جا برای نگهداری طولانی مدت غذا نیست.
9- دما در فریزر نیز هر زمان كه در آن باز و بسته می شود تغییر می كند. ممكن است غذا یخ زده باقی بماند اما روند فریز شدن آن كند پیش برود و كریستال های یخی یا به اصطلاح برفك نیز داخل فریزر ایجاد شود، بنابراین تا می توانید درهای فریزر را فقط در مواقع لزوم باز كنید.

منبع : کیهان
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.90033s, 18q