انجمن ایدز به جای انتقاد در اطلاع رسانی با آموزش و پرورش همسو شود

۱۳۹۱/۰۸/۱۵ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 59865
سلامت نیوز : معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد که انجمن ایدز به جای انتقاد از آموزش و پرورش در حوزه اطلاع رسانی همسو با فعالیتهای این وزاتخانه فعالیت کند.

حسین بابویی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب گفت: انتقادهای انجمن ایدز بیشتر از آنچه متوجه آموزش و پرورش باشد، به نحوه عملکرد این انجمن برمی گردد. اقدامات لازم برای اطلاع رسانی به دانش آموزان از سوی ما صورت گرفته است و این انجمن ها هستند که باید فعالیت خود را همسو با ما انجام دهند.وی افزود: آموزش و پرورش شهر تهران به تبعیت از سیاست های وزارت آموزش و پرورش در این حوزه گام برمی دارد و تمامی جنبه های بهداشتی، درمانی، روانی و تربیتی آن را برای آموزش به دانش آموزان لحاظ می کند. ضمن آنکه اطلاع رسانی آموزش و پرورش درباره بیماری HIV در میان دانش آموزان و اولیای آنها در سطحی گسترده است.

بابویی با بیان اینکه تاکنون گزارشی از وضعیت حاد این بیماری در میان دانش آموزان به اداره سلامت آموزش و پرورش تهران داده نشده است، تصریح کرد:همچنین ارائه آموزش های لازم از سوی اداره سلامت به اولیای دانش آموز داده می شود چرا که اطلاع رسانی درباره بیماری HIV باید در سطحی گسترده در میان خانواده ها انجام شود.

بازدید سرزده از پایگاههای تغذیه سالم مدارس

معاون سلامت و تربیت بدنی آموزش و پرورش درباره بوفه های متخلف ارائه دهنده خوراکی هایی همچون سوسیس، کالباس، چیپس و پفک توضیح داد: کارشناسان اداره سلامت سه شنبه های هر هفته به صورت سرزده بازدیدهایی را از پایگاه های تغذیه سالم داشته و به پایگاه هایی که از استاندارد لازم برخوردار نیستند، تذکرات لازم داده می شود.

وی ادامه داد: در گزارش های بدست آمده تاکنون گزارشی از ارائه خوراکی هایی همچون چیپس و پفک در بوفه های مدارس داده نشده و اگر چنین خوراکی ها در دست دانش آموز دیده می شود، از خریدهای شخصی دانش آموز در بیرون از مدرسه است که این موضوع نیز نیازمند فرهنگ سازی در میان دانش آموزان و اولیاست.

بابویی با انتقاد از تبلیغات گسترده در سطح شهر و رسانه ملی درباره خوراکیهای غیرسالم گفت: هنگامیکه رسانه ملی تبلیغات رنگارنگی از انواع چیپس و پفک می کند، چگونه می توان مانع از خواسته کودک شد، این موضوع نیازمند فرهنگ سازی در سطح ملی است و باید همه دستگاه ها همسو با یکدیگر گام بردارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.36004s, 18q