لزوم حضور نمایندگان ایران در اجلاس‌های جهانی بهداشت

۱۳۹۱/۰۸/۱۶ - ۰۹:۵۶ - کد خبر: 59878

سلامت نیوز : کمیسیون بهداشت در جلسه روز گذشته خود ضمن استماع گزارش اعضای کمیسیون‌ که برای شرکت در اجلاس‌های خارجی سفر کرده بودند، بر لزوم حضور نمایندگان کشورمان در اجلاس‌های خارجی تاکید کرد.

احمد آریایی‌نژاد عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌وگو با (ایسنا)، در مورد این جلسه گفت: در این جلسه بنا شد که کمیته‌ها با تشکیل جلسات تخصصی، چارچوب‌های مربوط به دستور کار چهار ساله کمیسیون بهداشت را تعیین کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی در قالب برنامه پنجم توسعه برای نظام سلامت کشور گفت: باید این مساله در کمیته‌ها بررسی شود که وزارت بهداشت تاکنون چقدر در چارچوب قانون پنجم توسعه حرکت کرده است، چه تنگناها و کمبودهایی در این راستا وجود دارد و کجا نیاز به کار کارشناسی بیشتری است.

آریایی‌نژاد با بیان اینکه جلسه مربوط به تنظیم دستور راهبردی کمیسیون بهداشت طبق برنامه پنجم توسعه نیازمند حضور کارشناسان و کمک آنها بود، گفت: در همین راستا هفته آینده با دعوت از متخصصان برای تهیه نقشه راه کمیسیون اقدام خواهیم کرد.

وی همچنین گفت: بحث کلی دیگر در مورد این بود که نباید تریبون‌های جهانی را که در حوزه بهداشت در اختیار ما قرار می‌گیرد، از دست بدهیم چراکه این بحث‌ها در ترسیم چهره واقعی‌تر از کشورمان موثر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.22654s, 18q