راه اندازی مجهزترین مركز لیزر درمانی دیابت

۱۳۹۱/۰۸/۱۶ - ۱۴:۵۹ - کد خبر: 59952
سلامت نیوز : دبیر شورای عالی اطلاع رسانی انجمن حمایت از بیماران دیابتی از راه اندازی مجهزترین مركز لیزر درمانی دیابت ایران همزمان با 23 آبان ماه امسال روز جهانی دیابت خبر داد.ناصرالدین اسلامی فرد، خاطرنشان كرد: این مركز در بیمارستان فوق تخصصی 502 ارتش تاسیس شده است. در این مركز زخم ها و جراحات ناشی از بیماری دیابت به وسیله لیزر درمان و از قطع پای مبتلایان به دیابت حاد جلوگیری می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از کیهان ؛ به گفته وی، طبق آمار منتشر شده در هر 6 ثانیه یك فرد دیابتی در دنیا جان خود را از دست می دهد و در هر 10 ثانیه یك پا در اثر این بیماری قطع می شود.دبیر شورای عالی اطلاع رسانی انجمن حمایت از بیماران دیابتی گفت: طبق آخرین آمار رسمی حدود 7 میلیون ایرانی به بیماری دیابت مبتلا هستند و از آنجایی كه دیابت یك بیماری خاموش به شمار می آید، پیش بینی می شود حدود 13 میلیون ایرانی به این بیماری مبتلا باشند كه با توجه به میزان جمعیت ایران رقم بسیار بالایی است.
اسلامی فرد شایع ترین علل ابتلا به بیماری دیابت در ایران را تغذیه نامناسب و استفاده بیش از اندازه از «فست فودها» به جای پیروی از رژیم غذایی سنتی دانست و افزود: متاسفانه گرایش به مصرف غذاهای آماده و سرخ كردنی به ویژه در بین جوانان، میزان ابتلا به بیماری دیابت در جوانی و یا در سنین كهنسالی را در كشور ایران افزایش داده است.
دبیر شورای عالی اطلاع رسانی انجمن حمایت از بیماران دیابتی، همچنین از برگزاری كنگره بین المللی روز جهانی دیابت همزمان با 23 آبان ماه خبر داد و گفت: این كنگره امسال با شعار «آموزش و پیشگیری از دیابت» در بیمارستان 502 ارتش برگزار می شود.

اسلامی فرد افزود: در این كنگره روسای كمیسیون های اجتماعی و بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای سیاست گذاری صدا و سیما و نمایندگانی از سازمان ملل حضور خواهند داشت. در این كنگره یك روزه در دو نوبت صبح و بعدازظهر متخصصان در زمینه آشنایی با دیابت، عوارض دیابت و جلوگیری از شیوع دیابت در كشور سخنرانی می كنند.وی اظهار داشت: همچنین نمایشگاهی از 23 تا 25 آبان ماه امسال با حضور شركت ها و سازمان های فعال در حوزه سلامت همزمان با برپایی این كنگره در بیمارستان 502 ارتش برگزار می شود.اسلامی فرد ادامه داد: در حاشیه این نمایشگاه خدماتی رایگان همچون آموزش بیماران دیابتی در زمینه های مختلف و انجام آزمایش دیابت به متقاضیان ارایه خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.5318s, 18q