نسخه‌ای ساده برای حفظ سلامت پوست

۱۳۹۱/۰۸/۱۶ - ۱۵:۵۱ - کد خبر: 59960
سلامت نیوز : ضرورت استفاده از مرطوب‌كننده‌ها در فصل‌های پائیز و زمستان بیشتر است زیرا در هوای سرد پوست آسیب‌پذیرتر و خشك‌تر می‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران ؛ همان‌قدر كه استفاده از مسواك مناسب برای سلامت دندان‌ها الزامی است، استفاده از مرطوب‌كننده‌ای كه مناسب پوست باشد نیز به همان میزان مورد اهمیت است.به همین دلیل اگر خواهان پوستی شاداب هستید باید به نكاتی كه متخصصان پوست در مورد مرطوب‌كننده‌ها و زمان صحیح استفاده از آنها اشاره می‌كنند توجه داشته باشید.پوست تنها اندام بدن است كه سطح بسیار وسیعی دارد و استفاده از لوسیون‌ها و كرم‌های مرطوب‌كننده سلامت آن را تضمین خواهد كرد چراكه در این صورت پوست بدن از آسیب‌های حاصل از سرما و یا گرمای محیطی و دیگر آسیب‌های زیست محیطی مصون خواهد ماند.

مرطوب‌كننده‌ها آب مورد نیاز پوست را تأمین كرده و موجب ترمیم آن می‌شوند. متخصصین پوست برای براق شدن پوست و سلامت آن استفاده از مرطوب‌كننده‌ها را توصیه می‌كنند. ضرورت استفاده از مرطوب‌كننده‌ها در فصل‌های پائیز و زمستان بیشتر است زیرا در هوای سرد پوست آسیب‌پذیرتر و خشك‌تر می‌شود.

پس از شست‌وشو
بهترین زمان برای استفاده از مرطوب كننده مناسب پوست، پس از شست‌وشوی آن است یعنی همان زمانی كه پوست مرطوب است. با این كار رطوبت در سطح پوست به دام انداخته می‌شود اما نباید پوست را بیش از حد چرب ساخت.
در این حالت است كه فرد احساس بهتری خواهد داشت.
شست‌وشو با كف مناسب
برای شست‌وشوی پوست باید از میزان كف مناسبی استفاده كرد و تمام نواحی كه قرار است به مرطوب‌كننده آغشته شود به خوبی شست‌وشو داده شود. برای شست‌وشوی دست توجه داشته باشید هر گونه باكتری كه باعث گرفتگی منافذ پوست می‌شود را از بین ببرید و برای مرطوب ساختن پوست دست تمام نواحی آن و كف دست و انگشتان خود را به‌خوبی مرطوب سازید.
در ضمن از مرطوب‌كننده‌ها در ناحیه گونه، پیشانی، چانه و بینی هم استفاده كنید اما به میزان كمتر از سایر نقاط چراكه پوست این نواحی از پوست سایر نقاط چرب تر است.
همچنین می‌توانید برای پاك كردن پوست صورت‌تان از وجود باكتری‌ها، با كمك پد‌های مناسب این كار را انجام دهید.
به پوست فرصت دهید
بعد از این‌كه پوست‌تان را با مرطوب‌كننده مناسب مرطوب ساختید اجازه دهید تا حداقل دو دقیقه پوست به همان حالت باقی بماند. این كار را قبل از آرایش كردن پوست‌تان فراموش نكنید.
نور مناسب
هنگامی كه پوست خود را به خوبی مرطوب ساختید سعی كنید نور محیط را كم كنید و در تاریكی قرار بگیرید.
نشانه‌های پوست
متخصصان معتقدند پوست براق نشان‌دهنده چرب بودن آن پوست است و اگر پوست كسل به نظر می‌رسد یك مرطوب‌كننده مناسب از هر چیز دیگری بیشتر تأثیر دارد تا طراوت و شادابی به آن باز گردد.
بنابراین دانستن این موضوع كه استفاده صحیح و مناسب از مرطوب‌كننده‌ها موجب سلامت هر چه بیشتر پوست می‌شود نكته‌ای است كه باید همواره آن را به ذهن بسپارید تا به این ترتیب حس زندگی و تازگی هر چه بیشتری را تجربه كنید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57359s, 19q