جراحي استخوان مفصل ران براي بالاي ‪ ۹۰‬ساله‌ها هم توصيه مي‌شود

۱۳۸۶/۰۵/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6000
جراحي استخوان مفصل ران براي بالاي ‪ ۹۰‬ساله‌ها هم توصيه مي‌شود

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس از پيتسبورگ، دكتر "اسوار كريشنان" از دانشگاه پيتسبورگ در راس گروهي از محققان، اطلاعات مربوط به سالهاي ‪۱۹۹۳‬ تا ‪ ۲۰۰۲‬را كه حاصل يك پروژه سراسري آمريكا در زمينه هزينه‌ها و ميزان استفاده از خدمات درماني در اين كشور بود، تجزيه و تحليل كرد.

بانك اطلاعاتي كه در چارچوب اين پروژه ايجاد شد، بزرگترين مجموعه اطلاعات مربوط به هزينه‌هاي بيمارستاني در جهان است.

در اين تحقيق ديده شد از ‪ ۵۷‬ميليون پرونده بستري در بيمارستان در طول اين مدت، ‪ ۴۱‬هزار و ‪ ۳۳۵‬مورد مربوط به افراد ‪ ۱۰۰‬ساله بود كه در اين ميان ‪ ۶۷۹‬مورد تعويض كلي مفصل ران و ‪ ۷‬مورد تعويض كلي مفصل زانو در ميان اين بيماران كهنسال كشف كردند.

طبق اين مطالعه كه در شماره اوت نشريه "مراقبت آرتريت و تحقيق" منتشر شده است، خطر مرگ ناشي از بستري شدن در بيمارستان در افراد ‪ ۱۰۰‬ساله كه تحت عمل جراحي تعويض استخوان مفصل ران و زانو قرار گرفته بودند نسبت به افراد ‪ ۹۰‬ساله بيشتر بود اما خطر مرگ و مير ناشي از بستري شدن در بيمارستان براي تعويض استخوان مفصل ران در مقايسه با ساير دلايل بستري شدن كمتر بود.

محققان نتيجه گرفتند كه افراد مسن را نبايد تنها به دليل اينكه انتظار مي‌رود مدت كمي از زندگي‌شان باقي مانده باشد، از جراحي براي تعويض استخوان مفصل ران و زانو محروم شوند.

 

 

 

 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.18542s, 18q