اختلاف فرهنگی از عوامل اختلاف میان زوجین در سال‌های اولیه زندگی

۱۳۹۱/۰۸/۱۸ - ۱۳:۵۰ - کد خبر: 60083
اختلاف فرهنگی از عوامل اختلاف میان زوجین در سال‌های اولیه زندگی
سلامت نیوز : حسین باهر روانشناس و استاد دانشگاه در گفت‌وگو با برنا در ارتباط با مجموعه‌ای از مشکلات رایجی که تقریبا همه زوجین در سال‌های اولیه زندگی با آن مواجه خواهند شد، اظهار داشت: بحث و گفت‌وگو در رابطه با این مسایل (در روزهای اول ازدواج) می‌تواند در حفظ آرامش زندگی مشترک و گذار از این مرحله سخت موثر باشد.
 
باهر ادامه داد: یکی از رایج‌ترین مشکلات مشترک، مسائل مالی است که در بیشتر اوقات به دلیل فقدان امکانات مالی و ایجاد سرخوردگی در تشکیل خانواده جدید است.روانشناس و استاد دانشگاه افزود: اختلاف فرهنگی در واقع یکی از فاکتورهایی است که می‌تواند در ازدواج نقش مهمی ایفا کند. این اختلاف‌ها بعد از مدتی نمایان می‌شود. علاوه بر اعتقادات دینی و مذهبی جنبه‌های دیگری را نیز در بر می‌گیرد كه از نظر زندگی خانواده‌ها اهمیت زیادی دارد.

این استاد دانشگاه مداخله نابه‌جای بعضی از خانواده‌ها را عامل دیگر دانست و گفت: بعضی از زوج‌ها این  اجازه را به خانواده‌هایشان می‌دهند که از همان روزهای اول ازدواج در زندگی‌شان مداخله كنند. بنابراین در نهایت برای پایداری بیشتر در زندگی باید از وابستگی خود از خانواده‌ها بکاهند.

باهر عدم اداره امور مالی، خودخواهی، ترس از ناسازگاری، فقدان احترام متقابل، مردسالاری بیش از اندازه، تمایل خانم‌ها به اشتغال و تحصیل و ... را دیگر مشکلات ابتدایی در سال‌های اولیه زندگی دانست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.21999s, 18q