تحریم‌های ضدحقوق بشری غرب علیه مردم؛

هزینه تهیه داروهای مورد نیاز بیماران خاص چقدر است؟

۱۳۹۱/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۰ - کد خبر: 60094
هزینه تهیه داروهای مورد نیاز بیماران خاص چقدر است؟
سلامت نیوز: یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با اشاره به این‌که «وزارت بهداشت برای تهیه داروهای مورد نیاز بیماران خاص به یک میلیارد و 500 میلیون دلار احتیاج دارد» گفت: حداقل یک میلیارد و 200 میلیون دلار کمبود اعتبار برای تامین داروهای بیماران خاص وجود دارد.

عابد فتاحی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: واقعیت این است که تحریم‌های کنونی که ظاهرا نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داده در واقع مردم را دچار مشکل کرده است، البته خوشبختانه ما از نظر غذایی مشکلی نداریم و کشور از این جهت غنی است اما در ارتباط با دارو مشکلات وسیع داریم به ویژه این‌که داروهای بیماران خاص هم گران هستند و هم به اندازه کافی یافت نمی‌شوند.

وی افزود: وزارت بهداشت برای تهیه داروهای مورد نیاز بیماران خاص حدودا یک میلیارد و 500 میلیون دلار احتیاج دارد که آن را از بانک مرکزی درخواست کرده اما تنها 300 میلیون دلار به وزارت بهداشت تزریق شده و در مورد بقیه‌ این اعتبار کمبود وجود دارد.

وی «کمبود وسایل و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌ها» را نیز از دیگر مشکلات فعلی عنوان و خاطرنشان کرد: اکثر بیمارستان‌ها از بیماران می‌خواهند که وسایل مورد نیاز برای عمل‌های جراحی و درمان را از بیرون تهیه کنند که این امر باعث وارد شدن فشار به بیماران می‌شود، خصوصا بیمارانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان این‌که «در جنگ‌های جهانی و منطقه‌ای هم مردم را از دارو محروم نمی‌کنند» گفت: متاسفانه کشورهای غربی برای وارد کردن فشار به مردم ایران دست به هر کاری می‌زنند و ما متاسفیم که این کشورها که در رابطه با حقوق بشر خود را حساس نشان می‌دهند، این‌قدر به مردم فشار وارد می‌کنند.

وی در عین حال تحریم‌ها را موجب افزایش مقاومت مردم ایران دانست و افزود: کشورهای غربی با حساسیت ویژه و با تمام قدرت علیه تمام نیازهای مردم ایران اعلام جنگ کرده و حتی وسایل دارویی که برای سلامت مردم مورد نیاز است را تحریم می‌کنند، اما این امر به مبارزه مقاومتی در کشور منجر خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00167s, 19q