مصرف زیاد پروتئین، خطر سکته قلبی را در زنان افزایش می‌دهد

۱۳۹۱/۰۸/۲۰ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 60158

سلامت نیوز : تحقیقات محققان به اطلاعات قابل توجهی درباره رژیم های غذایی اشاره دارد که گوشت یکی از عناصر اصلی تشکیل دهنده آن است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ این تحقیقات حاکی است: زنانی که به طور منظم وعده های غذایی حاوی مقادیر اندکی کربوهیدرات و سرشار از منابع پروتئین مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض مشکلات زیاد قلبی قرار داردند که مهمترین آنها حملات و سکته‌های قلبی است.

این تحقیقات از حدود بیش از 40 هزار زن در سوئد انجام شد که عمر آنها بین 29 تا 50 سال بود و یک تیم از محققان آمریکایی این تحقیقات را از اوایل دهه 90 تا 2007 میلادی انجام دادند.به گفته محققان، موارد ابتلا به بیماریهای قلبی این زنان در مقایسه با سالهای گذشته آنها 30 درصد افزایش یافت که این امر سلامت افرادی را که وعده‌های غذایی دارای کربوهیدارت کم و پروتئین زیاد مصرف می‌کنند، تا حد زیادی در معرض خطر قرار می‌دهد. 

سکته قلبی بدین معناست که خونرسانی به قسمت ماهیچه قلب، به طور ناگهانی قطع شود. معمولاً این اتفاق به دنبال بسته شدن رگ تغذیه کننده قلب توسط یک لخته خون رخ می‌دهد.وجود چربی‌هایی که در جدار رگ رسوب کرده‌اند، احتمال تشکیل لخته خون را بالا می‌برند. در صورتی که درمانی صورت نگیرد این قسمت از ماهیچه قلب آسیب می‌بیند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14069s, 18q